Reklama

Reklama

Strzelanina w centrum handlowym w USA. Zginęły cztery osoby

Cztery osoby, w tym domniemany napastnik, zginęły, a dwie odniosły rany w wyniku strzelaniny w centrum handlowym w Greenwood w stanie Indiana - poinformowała agencja Associated Press, cytując komunikat lokalnej policji. Uzborojony w karabin mężczyzna otworzył ogień w strefie gastronomicznej.

Do ataku doszło w centrum handlowym Greenwood Park Mall - poinformował szef departamentu policji w Greenwood Jim Ison. Napastnik został zabity przez uzbrojonego cywila.

Policja skonfiskowała podejrzany plecak, który znajdował się w łazience w pobliżu strefy gastronomicznej - powiedział Ison.

Strzelanina w strefie gastronomicznej

Funkcjonariusze udali się do centrum handlowego około godziny 18.00 (północ czasu polskiego) w odpowiedzi na zgłoszenie o strzelaninie.

Władze przeszukują pozostałe pomieszczenia w poszukiwaniu dalszych ofiar, ale uważają, że strzelanina była ograniczona do strefy gastronomicznej znajdującej się w centrum handlowym.

Reklama

- Jesteśmy przerażeni kolejnym tego typu incydentem w naszym kraju - powiedział Chris Bailey, zastępca szefa policji w Indianapolis.

Reklama

Reklama

Reklama