Reklama

Reklama

Nałożą sankcje na Putina? Biden zabrał głos

Prezydent Joe Biden zabrał głos w sprawie ewentualnych sankcji, które rząd USA miałby nałożyć bezpośrednio na Władimira Putina. Powodem są działania Rosji na granicy z Ukrainą.

Jak pisze Reuters, Joe Biden zapytany przez dziennikarzy, czy bierze pod uwagę nałożenie bezpośrednich sankcji na Putina, odpowiedział: "Tak, biorę to pod uwagę".

Kryzys Ukraina-Rosja. Biden nałoży sankcje na Putina?

Biden powiedział również, że w najbliższym czasie może przenieść (do Europy - red.) część z 8500 żołnierzy amerykańskich, którzy zostali w poniedziałek postawieni w stan podwyższonej gotowości. Dodał, że "wszyscy, od Polski po nas, mają powód, by być zaniepokojeni tym, co może się stać, możliwą agresją Rosji i tym, jak ten konflikt może się potoczyć".

Prezydent USA podkreślił jednak, że żadne wojska amerykańskie nie zostaną rozmieszczone na Ukrainie. - Nie mamy zamiaru umieszczać na Ukrainie sił amerykańskich ani sił NATO - powiedział.

Reklama

Agencja Reutera przypomina, że Stany Zjednoczone generalnie unikały nakładania sankcji na przywódców obcych krajów. Jedynie były prezydent USA Donald Trump nałożył sankcje na prezydenta Wenezueli Nicolasa Maduro w 2017 r. i na najwyższego przywódcę Iranu ajatollaha Alego Chameneiego w 2019 r. 

Kryzys Ukraina-Rosja. NATO wzmacnia wschodnią flankę

W związku z rosnącym napięciem na linii Rosja-Ukraina, w poniedziałek 24 stycznia Kwatera Główna NATO poinformowała o wysłaniu na wschodnią flankę dodatkowych okręgów oraz myśliwców. "Kraje NATO wysyłają dodatkowe okręty i myśliwce do Europy Wschodniej, wzmacniając odstraszanie i obronę w miarę, jak Rosja kontynuuje rozbudowę wojsk na Ukrainie i wokół niej" - przekazano w komunikacie. 

Na tę informację zareagowała Rosja. - Widzimy informacje, które publikuje Sojusz Północnoatlantycki o zwiększeniu kontyngentu, ściąganiu sił i środków na flankę wschodnią. Wszystko to prowadzi do tego, że napięcie rośnie - powiedział rzecznik Kremla Dimitrij Pieskow, cytowany przez agencję TASS.


Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy