Reklama

Reklama

Angela Merkel wspomina zmarłą królową Elżbietę II

- To dla mnie zaszczyt, że mogłam się z nią spotkać kilka razy - mówiła o zmarłej w czwartek królowej Elżbiecie II Angela Merkel. Była kanclerz Niemiec stwierdziła, że "wraz ze śmiercią Elżbiety II pewna epoka dobiegła końca". Merkel złożyła też kondolencje brytyjskiej rodzinie królewskiej.

Była kanclerz Niemiec Angela Merkel oświadczyła, że jest głęboko poruszona śmiercią brytyjskiej królowej. - Spotkania z Elżbietą II na zawsze zostaną w mojej pamięci - powiedziała Merkel w czwartek wieczorem w Berlinie.

Angela Merkel: Wspominam spotkania z Królową z największą wdzięcznością

- Wraz ze śmiercią Elżbiety II pewna epoka dobiegła końca. Nie ma słów, które mogłyby opisać wyjątkowe znaczenie tej królowej, jej poczucia obowiązku, jej postawy moralnej, godności i oddania przez siedem dekad dla Wielkiej Brytanii, Europy i świata - podkreśliła Merkel.

Jak dodała była kanclerz, "wspomina swoje spotkania z Królową z największą wdzięcznością".

Reklama

- To dla mnie zaszczyt, że mogłam się z nią spotkać kilka razy i że przyjęła mnie po raz ostatni pod koniec mojej kadencji w zeszłym roku. To na zawsze pozostanie w mojej pamięci - podkreśliła Merkel, która złożyła też kondolencje brytyjskiej rodzinie królewskiej.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy