Elżbieta Witek o "piekle kobiet": Tak było za Tuska
- Piekło kobiet było w czasach rządów Donalda Tuska - powiedziała na konwencji PiS w Końskich Elżbieta Witek. Marszałek Sejmu wypomniała liderowi PO podwyższenie wieku emerytalnego, broniła też pomysłów programowych swojego ugrupowania. - Kobiety zostały zaopiekowane przez państwo - powiedziała parlamentarzystka.

Prawo i Sprawiedliwość podczas konwencji wyborczej w Końskich ogłosiło listę ośmiu konkretów, które mają zostać zrealizowane po zwycięskich wyborach. Na scenie wystąpili m.in. Jarosław Kaczyński oraz Paweł Kukiz, głos zabrała także marszałek Sejmu.
- Pokazaliśmy, że w polityce można być skutecznym i można dotrzymywać słowa. Przez 8 lat wiemy, że daliśmy radę, a obietnice zostawały sukcesywnie spełniane. Opieramy się na silnym fundamencie jakim jest polska rodzina - mówiła Elżbieta Witek. Liderka legnickiej listy PiS w wystąpieniu odniosła się do sytuacji kobiet w Polsce.
Witek do Tuska: Pan ma czelność mówić o piekle kobiet?
- Dziś kobiety nie muszą krzyczeć wulgarnych haseł, by zmieniać Polskę. Dziś kobiety zmieniają Polskę poprzez swój intelekt i pracę. Kobiety zostały zaopiekowane przez państwo, które pomaga im łączyć pracę z rodziną - przekonywała marszałek Sejmu. Druga osoba w państwie zwróciła się ze sceny do lidera Platformy Obywatelskiej.
- Panie Tusk, pan ma czelność mówić o piekle kobiet, kiedy chciał pan zmusić ciężko pracujące kobiety, żeby pracowały do 67. roku życia, kiedy podnosił pan kobietom pracującym na roli o 12 lat wiek emerytalny? Pan ma czelność, panie Tusk, mówić o piekle kobiet, kiedy to za pana rządów kobiety zostawiały swoje dzieci pod opieką dziadków i wyjeżdżały na zachód, ponieważ tu było tak duże bezrobocie, że nie były w stanie zapewnić godnego życia swoim dzieciom? - pytała Elżbieta Witek.
Parlamentarzystka PiS wyliczała, że za rządów Donalda Tuska "matki czasami całymi dniami nie widziały swoich dzieci, bo brały dorywczą pracę za 5 zł za godzinę", a kobiety "chowały dumę i godność do kieszeni i szły do sklepu, i kupowały na zeszyt, bo nie miały na buty, książki, tornistry dla swoich dzieci".
Tusk: Polki odzyskają godność
- A przemoc domowa? Czy pan myślał o tych kobietach, które wspólnie z oprawcą mieszkały pod jednym dachem? Panie Donaldzie Tusk, to wtedy było piekło kobiet - dodała Elżbieta Witek.
W podobnym czasie swoją konwencję wyborczą zorganizowała Koalicja Obywatelska. Donald Tusk w swoim wystąpieniu zadeklarował, że w ciągu 100 pierwszych dni po wygranych przez opozycję wyborach "Polki odzyskają godność".
- Odbudujemy świat przepisów taki, który godność polskiej kobiety znowu wyniesie do rangi jednej z najważniejszych w całym życiu publicznym. (...) Każda będzie miała prawo do bezpłatnego znieczulenia przy porodzie, będzie miał prawo do bezpłatnych badań prenatalnych i to polska kobieta zdecyduje o swoim macierzyństwie - powiedział były premier.
***
TWÓJ GŁOS MA ZNACZENIE. Dołącz do naszego wydarzenia na Facebooku i śledź aktualne informacje w trakcie kampanii wyborczej!