Reklama

Reklama

Bielsko-Biała: Zawaliła się kamienica. Trwa akcja poszukiwawcza

W Bielsku-Białej (woj. śląskie) runęła ściana jednej z zabytkowych kamienic - poinformowała straż pożarna. Budynek był niezamieszkały i zabezpieczony. Strażacy przeszukują jednak gruzowisko w poszukiwaniu ludzi.

Zgłoszenie w sprawie katastrofy budowlanej na bielskiej starówce Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Bielsku-Białej otrzymała w poniedziałek przed południem. Przy ul. Celnej zawaliła się ściana zabytkowej kamienicy, znajdująca się od strony wewnętrznego placu.

Straż pożarna poinformowała na Facebooku, że kamienica była niezamieszkana, jednak strażacy sprawdzają czy w środku nie było ludzi. 

- To był pustostan. Był zabezpieczony przed dostępem osób postronnych. Drzwi zamknięte były na łańcuch. Sprawdzamy jednak, czy ktoś nie znalazł się pod gruzami. Na miejscu jest specjalna grupa poszukiwawcza z Jastrzębia-Zdroju -  powiedziała rzecznik bielskiej straży pożarnej Patrycja Pokrzywa. 

Jak dodała, akcja poszukiwawcza może potrwać ok. 2-3 godzin. Strażacy próbowali odgruzować teren, ale ze względu na zły stan obiektu, na razie się wstrzymali. 

Reklama

Na miejscu jest kilka zastępów straży pożarnej, policja, przedstawiciele nadzoru budowlanego oraz magistratu, w tym prezydent Jarosław Klimaszewski.

Szymon Gąsowski z biura prasowego urzędu miejskiego w Bielsku-Białej poinformował, że budynek nie należy do miasta.

Reklama

Reklama

Reklama