Reklama

Reklama

Wyburzają pozostałości najsłynniejszej samowolki budowlanej w Warszawie

Trwa wyburzanie najsłynniejszej samowolki budowlanej na działce przy ul. Okopowej 65, na której są pozostałości po dawnym hotelu "Czarny Kot". Budynek ma zostać w całości zburzony do świąt, natomiast uprzątnięcie terenu może potrwać dłużej.

Zakład Gospodarowania Nieruchomościami w Dzielnicy Wola opublikował w poniedziałek na Facebooku film, na którym widać dwie koparki do wyburzeń, rozbierające pozostałości po "Czarnym Kocie". "Podpisaliśmy umowę z wykonawcą na wyburzenie budynku. W poniedziałek wykonawca przystąpił do prac ciężkim sprzętem" - powiedział w rzecznik prasowy ZGN Wola Paweł Siedlecki.

"Wcześniej budynek został zabezpieczony przed wejściem osób nieuprawnionych" - dodał rzecznik ZGN Wola.

Jak ustaliła PAP, według założeń pozostałości po budynku przy ul. Okopowej 65 mają zostać zburzone do świąt, natomiast samo uprzątnięcie terenu może potrwać dłużej.

Reklama

Obiekt zagrażał bezpieczeństwu

Wcześniej Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowalnego wykonał ekspertyzę budynku i stwierdził, że obiekt zagraża bezpieczeństwu, a roboty remontowo-modernizacyjne są nieopłacalne. "Dalsze utrzymanie pustostanu wiązałoby się z dodatkowymi kosztami" - przekazał wolski ratusz.

Miejscowy plan zagospodarowania przewiduje w tym miejscu zabudowę komercyjną o wysokości do 25 metrów. Jak podaje wolski ratusz, nieruchomość zostanie sprzedana, a za pieniądze z tego tytułu zarząd dzielnicy chciałby sfinansować budowę placówki edukacyjnej dla mieszkańców okolic ulicy Burakowskiej.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy