Reklama

Reklama

Ukraina kandydatem do UE. Zełenski komentuje

"To zwycięstwo. Teraz pokonamy wroga, odbudujemy Ukrainę, staniemy się członkiem UE, a potem - w końcu odpoczniemy" - w ten sposób prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski skomentował przyznanie krajowi statusu kandydata do Wspólnoty.

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski napisał w czwartek na Twitterze, że z satysfakcją przyjmuje decyzję UE o przyznaniu Ukrainie statusu państwa kandydującego do Wspólnoty. Uznał, że jest to "moment unikalny i historyczny" w relacjach jego kraju z Unią.

"Jestem wdzięczny przewodniczącemu Rady Europejskiej Charles'owi Michelowi i przewodniczącej Komisji Europejskiej Ursuli von der Leyen za wsparcie. Przyszłość Ukrainy jest w UE" - napisał Zełenski.

Szef administracji prezydenta Andrij Jermak oświadczył, że przywódcy kraju zrobią wszystko, żeby szybko zrealizować plan, który pozwoli Ukrainie rozpocząć rozmowy o wstąpieniu do UE.

Reklama

"Zrobimy wszystko, żeby szybko wypełnić niezbędny plan, który pozwoli Ukrainie rozpocząć rozmowy o wstąpieniu do Unii" - napisał Jermak na Telegramie. "Ukraina będzie w UE" - podkreślił szef administracji prezydenta Zełenskiego.

Ukraina ze statusem kandydata do UE

Rada Europejska zdecydowała o przyznaniu Ukrainie i Mołdawii statusu kandydata do Unii Europejskiej; to historyczny moment - poinformował w czwartek na Twitterze szef Rady Charles Michel.

Jak dodał, przywódcy UE postanowili również uznać europejską perspektywę Gruzji.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy