Reklama

Media: Na lewym brzegu Dniepru siły specjalne umieściły pierwszą flagę ukraińską

Oddział Carlson, wchodzący w skład ukraińskich sił specjalnych, zawiesił pierwszą flagę ukraińską na okupowanym lewym (wschodnim) brzegu Dniepru w obwodzie chersońskim. "Operacja zakończyła się sukcesem" - czytamy pod nagraniem, który żołnierze umieścili w sieci.

Jak podaje agencja UNIAN, nagranie ukazało się na Facebooku na profilu oddziału Carlson. Widać na nim fragment nabrzeża portowego i powiewający na jednej z konstrukcji ukraiński sztandar.

"Tę flagę podnieśli żołnierze oddziału specjalnego Carlson - będzie to przyczółek do wyzwolenia spod okupacji lewego brzegu Chersońszczyzny" - czytamy w komentarzu. Dodano w nim, że "operacja zakończyła się sukcesem", nie podając jednak żadnych szczegółów na jej temat.

ISW: To może otworzyć drogę siłom ukraińskim

Amerykański Instytut Studiów nad Wojną (ISW), komentując nagranie, ocenił, że jeśli zostanie ono potwierdzone, to "owo ograniczone wtargnięcie ukraińskie na wschodni brzeg Dniepru może otworzyć drogę siłom ukraińskim do operacji na tym brzegu". Think tank przypomina, że umocnienia zauważone na lewym brzegu Dniepru wskazują, iż wojska rosyjskie oczekują ukraińskiej ofensywy w tym kierunku i przygotowywały linie obrony.

Reklama

Oddział Carlson według ISW jest ochotniczą jednostką specjalną wywiadu lotniczego.

Położony na prawym (zachodnim) brzegu Dniepru Chersoń, stolica obwodu na południu Ukrainy, został wyzwolony 11 listopada po blisko ośmiu miesiącach okupacji. Po tym, gdy wojska rosyjskie w wyniku ukraińskiej kontrofensywy wycofały się na lewy (wschodni) brzeg Dniepru, rozpoczęły one regularne ostrzały miasta.

PAP
Dowiedz się więcej na temat: Wojna w Ukrainie 2022 | flaga Ukrainy

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy