Reklama

Reklama

Śmierć Syryjczyka przy granicy: Podano możliwą przyczynę zgonu

Przyczyną zgonu młodego Syryjczyka mogło być wychłodzenie organizmu - wynika z sekcji zwłok. Ciało mężczyzny znaleziono kilka dni temu niedaleko polsko-białoruskiej granicy. Prokuratura podjęła decyzję o powołaniu biegłych do maksymalnie szczegółowej oceny tego, czy w grę mogę też wchodzić inne czynniki.

O wynikach sekcji poinformował w poniedziałek szef Prokuratury Rejonowej w Hajnówce Jan Andrejczuk. Prokuratura prowadzi śledztwo, w którym bada przyczyny i okoliczności śmierci mężczyzny.

Z dokumentów znalezionych przy nim wynika, że to ok. 20-letni Syryjczyk. Jego zwłoki znalazł w lesie w rejonie Wólki Terechowskiej (powiat hajnowski) pracownik firmy zajmującej się usługami leśnymi.

Prokurator Andrejczuk poinformował, że po otrzymaniu wyniku sekcji zwłok z Zakładu Medycyny Sądowej Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku w śledztwie powołani zostali biegli różnych specjalności, by możliwie kompleksowa była ocena dotycząca przyczyn zgonu cudzoziemca.

Reklama

Przeprowadzone zostaną m.in. badania histopatologiczne pobranych wycinków organów i badania pod kątem zakażenia koronawirusem. Śledczy rozważają też możliwość badania toksykologicznego. - Chcemy mieć opinię kompleksową, która obejmie całkowite badanie osoby zmarłej, żeby nie było żadnych wątpliwości, że inna okoliczność nie przyczyniła się do jego zgonu - dodał prokurator.

Przy Syryjczyku znaleziono dowód osobisty

Przy zmarłym znaleziono syryjski odpowiednik dowodu osobistego i m.in. bilety lotnicze. Wynika z nich, że do Mińska na Białoruś dotarł on w pierwszym tygodniu listopada. - Na podstawie tych dokumentów przyjęliśmy dane personalne tego mężczyzny. Ale zwrócimy się jeszcze do ambasady Syrii o pomoc, być może strona syryjska dysponuje danymi tego pana, zdjęciem, liniami papilarnymi, kodem DNA, żeby nam to przekazała do ostatecznej identyfikacji - powiedział Andrejczuk.

Według informacji przekazanych wcześniej przez policję, od końca września w województwie podlaskim znaleziono w pasie przygranicznym z Białorusią zwłoki sześciu innych cudzoziemców. Wszystkie te sprawy zostały przekazane do jednego śledztwa, które prowadzone jest w Prokuraturze Okręgowej w Suwałkach.

Wasze komentarze
No hate

Dodawanie komentarzy pod tym artykułem zostało wyłączone

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom, niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz w innych serwisach, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy