Reklama

Reklama

Nie żyje prezydent Mielca Daniel Kozdęba

Po długiej i ciężkiej chorobie zmarł w środę prezydent Mielca Daniel Kozdęba. Prezydentem miasta był od 2014 r.

Kozdęba urodził się w 1976 r., był absolwentem Politechniki Rzeszowskiej. Pełnił liczne funkcje, był m.in. wiceprzewodniczącym Parlamentu Studentów RP w latach 1998-2000, był też członkiem honorowym sztabu wyborczego prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego w 2000 r. Był też wiceprzewodniczącym rady powiatowej Sojuszu Lewicy Demokratycznej w Mielcu. Dwukrotnie był radnym powiatu mieleckiego.

Kozdęba był również doradcą ministra edukacji narodowej i sportu Krystyny Łybackiej. W latach 2005-2007 pełnił funkcję wiceprezesa zarządu Rzeszowskiej Agencji Rozwoju Regionalnego. W latach 2010-2014 był głównym specjalistą i zastępcą kierownika w Urzędzie Miejskim w Rzeszowie.

Reklama

W wyborach na prezydenta Mielca w 2014 startował z komitetu Razem dla Ziemi Mieleckiej. W drugiej rundzie pokonał Janusza Chodorowskiego, który prezydentem Mielca był od 1994 r. Na Kozdębę głosowało 61,19 proc. wyborców, a Chodorowskiego poparło 38,81 proc.

Jak napisano w komunikacie przesłanym z mieleckiego magistratu, Kozdęba "zawsze podkreślał, że sprawowanie funkcji prezydenta, to dla niego przede wszystkim służba mieszkańcom naszego miasta".

"Miał wiele planów i zamierzeń, których realizację niestety przerwała ciężka choroba nowotworowa, utrudniająca mu sprawowanie funkcji. Do końca swoich dni walczył z przeciwnościami losu z nadzieją na pokonanie nowotworu. Niestety tej walki nie udało mu się wygrać" - czytamy w komunikacie.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy