Reklama

Nowa Zelandia: Okłamali mieszkańców. Ukradli skamieliny sprzed 23 mln lat

Skamieniałości wieloryba sprzed 23 mln lat zostały skradzione przez troje nieznanych sprawców. Do nietypowej kradzieży doszło w miejscowości Karamea w Nowej Zelandii. Szczątki były lokalną atrakcją, lubianą i szanowaną przez okolicznych mieszkańców, którzy są wściekli. - Złodzieje kopnęli w gniazdo szerszeni - powiedział jeden z nich.

Mieszkańcy miejscowości Karamea w Nowej Zelandii podczas minionego weekendu zwrócili uwagę na trzy podejrzane osoby, które "pracowały" przy lokalnej atrakcji - skamieniałych szczątkach wieloryba sprzed 23 mln lat. 

Jak podaje portal Stuff, mieszkańcy dopytywali się, kim są obcy i co robią przy skamieniałościach. W odpowiedzi mieli usłyszeć, że "mają pozwolenie na prowadzenie prac w tym miejscu". To, jak się okazało, było kłamstwem.

Troje złodziei - dwóch mężczyzn i kobieta - wydobyło szczątki ze skały, a następnie wsiadło na łódkę i odpłynęło w nieznanym kierunku

Reklama

Nowa Zelandia. Mieszkańcy są wściekli. "Okradli niewłaściwą społeczność"

Skamieniałości wieloryba były znaną i lubianą przez miejscowych atrakcją, którą odwiedzali całymi rodzinami. Mieszkańcy są rozwścieczeni zuchwałą kradzieżą. 

- Okradli niewłaściwą społeczność. Kopnęli w gniazdo szerszeni - powiedział Lei, jeden z okolicznych mieszkańców. 

Inny z mężczyzn, który od lat mieszka w tej okolicy opowiadał, że odwiedzał skamieniałości jeszcze z rodzicami. - Później przychodziłem tu z synem, a teraz z wnukami - mówił.

Kolekcjonerzy chętnie płacą za takie łupy

Okazuje się, że kradzież skamieniałości to częsty problem. W maju z Parku Narodowego Capitol Reef w amerykańskim stanie Utah skradziono skamieliny liczące 250 mln lat. 

Pochodzące z kradzieży skamieniałości to gratka dla kolekcjonerów, którzy potrafią zapłacić za nie niemałe pieniądze.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: skamielina | Nowa Zelandia | kradzież

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy