Reklama

Reklama

Kraków: Znana radna odchodzi z PO

Anna Szybist, krakowska radna z PO, opuszcza szeregi partii. Odejście radnej jest aktem sprzeciwu wobec postawy Platformy podczas głosowania w sprawie projektu "Ratujmy Kobiety". To kolejne odejście z partii Grzegorza Schetyny w ostatnich dniach. Radna poinformowała o swojej decyzji za pośrednictwem Facebooka.

"Od wielu miesięcy, wychodząc na ulicę, upominamy się o przestrzeganie demokratycznych zasady życia społecznego, w tym również poszanowanie praw obywateli, którzy nie posiadają reprezentacji w Sejmie. Demokracja to rządy większości z poszanowaniem praw mniejszości. W tym przypadku ta zasada została naruszona. Niestety, w znacznym stopniu przyczynili się do tego posłowie Platformy Obywatelskiej. W związku z powyższym złożyłam rezygnację z członkostwa w Platformie Obywatelskiej RP" - napisała na Facebooku radna.

Szybist zadeklarowała podczas odejścia, że zamierza współpracować z koalicją Klubów PO i Przyjazny Kraków (klub prezydenta Jacka Majchrowskiego). Odejście radnej nie jest jedynym osłabieniem Platformy Obywatelskiej w ostatnich dniach. Niedawno do partii Porozumienie Jarosława Gowina przeszedł nowohucki radny, Tomasz Urynowicz.

Reklama

"Demokracja to rządy większości z poszanowaniem praw mniejszości. W tym przypadku ta zasada została naruszona. Niestety w znacznym stopniu przyczynili się do tego posłowie Platformy Obywatelskiej" - napisała.

Anna Szybist jest jedną z najbardziej znanych radnych w Krakowie.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy