Reklama

Jacek Majchrowski

Jacek Majchrowski /M.Lasyk /Reporter
Jacek Majchrowski jest politykiem i prawnikiem, prezydentem miasta Krakowa od 2002 roku. W latach 2001–2005 był zastępcą przewodniczącego Trybunału Stanu, do listopada 2011 r. sędzią Trybunału Stanu.

Jacek Majchrowski - wykształcenie

Jacek Majchrowski jest absolwentem IV Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Staszica w Sosnowcu. Swoje dorosłe życie na stałe postanowił związać z Krakowem. W 1970 roku ukończył studia na Uniwersytecie Jagiellońskim, gdzie następnie podjął pracę. 

W 1974 otrzymał stopień doktora na Wydziale Prawa i Administracji, a w 1988 został profesorem nadzwyczajnym nauk prawnych. W latach 1987- 1993 był dziekanem Wydziału Prawa i Administracji. 

Ponadto, przez lata był również związany z Instytutem Nauk Politycznych na Wydziale Zarządzania i Administracji Uniwersytetu Humanistyczno-Przyrodniczego w Kielcach. Jest autorem wielu opracowań naukowych i książek historycznych dotyczących II Rzeczypospolitej. 

Jacek Majchrowski - kariera polityczna

Jacek Majchrowski od 1965 roku był członkiem Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej. Legitymację oddał po wprowadzeniu stanu wojennego. 

W latach 1996–1997 był wojewodą krakowskim. Spełniał się również jako zastępca przewodniczącego Trybunału Stanu w latach 2001–2005, a do listopada 2011 roku pracował jako sędzia Trybunału Stanu.

Członkiem SLD oficjalnie jest od 1999 roku, jednak na czas kadencji prezydenckiej w mieście Kraków zawiesił swe członkostwo. Funkcję tę obejmuje od 2002 roku. W październiku 2018 roku został wybrany, aby pełnić ją po raz piąty. 

Jacek Majchrowski - życie prywatne

Jacek Majchrowski od lat jest żonaty. Wraz z małżonką, Barbarą Majchrowską doczekał narodzin dwóch synów. Ma również wnuki. 

Temat Jacek Majchrowski znajdziesz również w serwisie:

Wiadomości

Wideo