Reklama

Rozmowy offsetowe z Airbusem nadal trwają

Rozmowy w sprawie offsetu do umowy na zakup śmigłowców trwają. Airbus Helicopters dementuje medialne doniesienia, że Polska wycofuje się z kontraktu na zakup 50 wielozadaniowych śmigłowców dla naszego wojska.

Przypomnijmy, że "Nasz Dziennik" podał informację, że negocjacje offsetowe z Airbusem znalazły się w głębokim impasie. Miało to grozić zerwaniem kontraktu na dostawę 50 śmigłowców wielozadaniowych dla polskiego wojska.

Airbus Helicopters nie ujawnia szczegółów negocjacji offsetowych, ale podkreśla, że w pełni angażuje się w trwające rozmowy z ministerstwem rozwoju. "Naszym celem jest zapewnienie Polsce najlepszej oferty współpracy przemysłowej, zgodnie z naszym zobowiązaniem «Make in Poland« (produkcja w Polsce)" - czytamy w stanowisku przesłanym do IAR.

Reklama

Nieoficjalnie ze źródeł zbliżonych do rządu IAR dowiedział się, że propozycje offsetowe koncernu nie podobają się polskiej stronie. W tej sprawie ma być wysłana nota do ambasadora Francji. Nie oznacza to zerwania rozmów z Airbusem - komentuje informator IAR.

Informacyjna Agencja Radiowa

Reklama

Reklama

Reklama