Reklama

Reklama

Jarosław Kaczyński obchodzi urodziny. Czego życzą mu politycy?

Jarosław Kaczyński obchodzi w sobotę swoje 73. urodziny. Ten dzień prezes PiS świętował w Tarnowie, gdzie odsłonięto pomnik jego brata Lecha Kaczyńskiego. Następnie udał się do Krakowa. Zarówno politycy obozu władzy jak i opozycji składają liderowi partii rządzącej życzenia - jedni serdeczne, inni ironiczne.

Jarosław Kaczyński i jego brat Lech przyszli na świat 18 czerwca 1949 roku. W dniu 73. urodzin prezes PiS odsłonił w towarzystwie najważniejszych osób w państwie, w tym premiera i wicepremierów, pomnik zmarłego prezydenta Lecha Kaczyńskiego, który stanął w pobliżu dworca kolejowego w Tarnowie.

Następnie prezes PiS udał się do Krakowa, gdzie w katedrze wawelskiej odbyła się msza w intencji prezydenta Lecha Kaczyńskiego, który zginął w katastrofie smoleńskiej. W nabożeństwie, poza Jarosławem Kaczyńskim, uczestniczyli córka prezydenta Marta Kaczyńska, premier Mateusz Morawiecki oraz przedstawiciele rządu.

Reklama

Msza miała charakter otwarty, brali w niej udział wierni. Homilię wygłosi metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski.

Na jakie prezenty mógłby liczyć prezes?

"Fakt" zapytał kilku polityków o to, czego życzą Jarosławowi Kaczyńskiemu i jaki prezent powinien otrzymać solenizant. Ryszard Czarnecki z PiS wspomniał o klasyce polskiej literatury oraz szabli. 

Politycy obozu władzy wyrażają szacunek wobec swojego lidera publikując w mediach społecznościowych życzenia. 

Zgoła odmienne pomysły mają politycy opozycji. Władysław Kosiniak-Kamysz z PSL sugeruje, że Jarosław Kaczyński powinien przejść już na emeryturę.  - Dałbym mu szansę odpocząć, jakoś sobie poradzimy bez niego - powiedział "Faktowi". 

Podobną sugestię na Twitterze przedstawił poseł Lewicy Tomasz Trela. "Panie Jarosławie, prawdziwej, prawdziwej i jeszcze raz prawdziwej emerytury, proszę nas zostawić i odpoczywać" - napisał. 

Z kolei Włodzimierz Czarzasty (Lewica) pytany, o to, co dałby prezesowi PiS z okazji urodzin, odparł krótko: "rózgę". 

Reklama

Reklama

Reklama