Reklama

Reklama

Granica polsko-białoruska. Funkcjonariusze SG obrzuceni kamieniami

Ostatniej doby polsko-białoruską granicę próbowało nielegalnie przekroczyć 16 osób - podała w poniedziałek na Twitterze Straż Graniczna. Na odcinku ochranianym przez placówkę SG w Szudziałowie dwie osoby w cywilnych ubraniach rzucały kamieniami i gałęziami w stronę polskich patroli.

"Wczoraj tj. 02.01 granicę polsko-białoruską usiłowało nielegalnie przekroczyć 16 osób" - poinformowała w poniedziałek na Twitterze Straż Graniczna.

Zobacz też: Kryzys migracyjny. Straż Graniczna: Trzy zdarzenia na granicy w sylwestra

Dodała, że na odcinku ochranianym przez placówkę SG w Szudziałowie czterech cudzoziemców próbowało przedostać się na terytorium RP, podczas gdy dwie osoby w cywilnych ubraniach rzucały kamieniami i gałęziami w stronę polskich patroli.

Reklama

Niemal 40 tys. prób przekroczenia granicy

W zeszłym roku Straż Graniczna zanotowała niemal 40 tys. prób nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej. W grudniu odnotowano 1,7 tys. prób nielegalnego przekroczenia granicy, w listopadzie 8,9 tys., w październiku 17,5 tys., we wrześniu 7,7 tys., zaś w sierpniu 3,5 tys.

Według danych Straży Granicznej, od początku 2022 r. polsko-białoruską granicę próbowały nielegalnie przekroczyć 44 osoby.

Od 1 grudnia do 1 marca 2022 r. na terenie przy granicy z Białorusią obowiązuje zakaz przebywania. Obejmuje on 115 miejscowości województwa podlaskiego i 68 miejscowości województwa lubelskiego.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy