Obywatele Afganistanu zatrzymani w Niemczech. Niedaleko polskiej granicy

Karina Jaworska

Oprac.: Karina Jaworska

emptyLike
Lubię to
Lubię to
like
0
Super
relevant
0
Hahaha
haha
0
Szok
shock
0
Smutny
sad
0
Zły
angry
0
Lubię to
like
Super
relevant
4 tys.
Udostępnij

10 Afgańczyków zostało zatrzymanych w pobliżu niemiecko-polskiej granicy. Żaden z mężczyzn nie posiadał potrzebnych dokumentów pozwalających na pobyt w kraju. Wszyscy, prócz jednego, poprosili o ochronę i zostali przetransportowani do ośrodka recepcyjnego. Dziesiąty Afgańczyk w poniedziałek miał zostać deportowany na terytorium Polski.

Policjanci federalni zatrzymali w Niemczech 10 Afgańczyków
Policjanci federalni zatrzymali w Niemczech 10 AfgańczykówMICHAELA STACHEAFP

Funkcjonariusze policji federalnej aresztowali w niedzielę dziesięciu obywateli Afganistanu po tym, jak nielegalnie wkroczyli na terytorium federalne - podał niemiecki "Bild".

Pierwsza grupa składająca się z siedmiu mężczyzn została zauważona między wsiami Ladenthin i Schwennenz - miejscowości znajdują się blisko polskiej granicy, w prostej linii na zachód od Szczecina. Zatrzymani mieli od 20 do 27 lat - żaden z nich nie posiadał paszportu ani pozwolenia na pobyt na terenie Niemiec.

Sześciu mężczyzn złożyło wniosek o ochronę w Niemczech, po czym przetransportowano ich do ośrodka recepcyjnego. Siódmy zatrzymany miał zostać w poniedziałek deportowany na terytorium Polski.

Niemieckie służby złapały 10 Afgańczyków. Przekroczyli granicę nielegalnie

Drugą akcję niemieckie służby przeprowadziły koło przygranicznej miejscowości Gegensee. Grupa mężczyzn w wieku od 21 do 33 lat również nie miała przy sobie paszportów czy pozwoleń na pobyt.

Jak przekazali mundurowym, wjechali oni do strefy Schengen przez Białoruś, skąd następnie przy pomocy przewoźnika zostali przetransportowani samochodem na granicę polsko-niemiecką.

W tym wypadku wszyscy poprosili o ochronę i zostali przewiezieni do ośrodka Stern Buchcholz.

Niemcy odesłali 50 osób. Wnioski o azyl odrzucono

Niemieckie media poinformowały też o innych działaniach służb. Z Hanoweru zostało odesłanych do ojczystego kraju 50 Irakijczyków, których wnioski o azyl odrzucono.

Niektórzy opowiedzieli się jednak za deportowanymi, oceniając, że nie byli to przestępcy, a osoby, które chciały normalnie żyć i pracować. Stwierdziły, że część z deportowanych mieszkała w Niemczech od lat i miała już tam swoje rodziny.

W związku z tym na lotnisku, z którego migranci zostali odesłani, zebrało się kilka osób, aby protestować przeciwko takim praktykom.

Źródło: "Bild"

----

Bądź na bieżąco i zostań jednym z 200 tys. obserwujących nasz fanpage - polub Interia Wydarzenia na Facebooku i komentuj tam nasze artykuły!

Video Player is loading.
Current Time 0:00
Duration -:-
Loaded: 0%
Stream Type LIVE
Remaining Time -:-
 
1x
    • Chapters
    • descriptions off, selected
      reklama
      dzięki reklamie oglądasz za darmo
      "Debata polityczna". Prof. Kołodko o zbrojeniach i gospodarce UE
      "Debata polityczna". Prof. Kołodko o zbrojeniach i gospodarce UEPolsat News Polityka
      Przejdź na