Reklama

Reklama

NATO: Wzywamy Białoruś do przestrzegania prawa międzynarodowego

Kwatera Główna NATO uważa, że "wykorzystywanie migrantów przez reżim Łukaszenki jako taktyki hybrydowej jest niedopuszczalne". "Niepokoi nas niedawna eskalacja na granicy polsko-białoruskiej" - podał Sojusz Północnoatlantycki i dodał, że jego sekretarz generalny Jens Stoltenberg jest w tej sprawie w bliskim kontakcie z rządami państw sojuszniczych.

Kwatera Główna NATO twierdzi, że wykorzystywanie migrantów przez reżim prezydenta Białorusi Alaksandra Łukaszenki jako taktyki hybrydowej jest niedopuszczalne.

"Niepokoi nas niedawna eskalacja na granicy polsko-białoruskiej. Wzywamy Białoruś do przestrzegania prawa międzynarodowego. Obserwujemy falę migrantów próbujących przedostać się na terytorium sojuszników przez Białoruś. NATO nadal uważnie monitoruje sytuację, która wywiera presję na naszych sojuszników Litwę, Łotwę i Polskę" - podkreśliła Kwatera Główna NATO w Brukseli.

Wiceszef MSWiA: Polskie służby są przygotowane na wszelkie okoliczności

Wskazała też, że sekretarz generalny Sojuszu Północnoatlantyckiego Jens Stoltenberg jest w bliskim kontakcie z rządami państw sojuszniczych w tej sprawie.

Reklama

NATO: Używanie migrantów jako taktyki hybrydowej niedopuszczalne

Kwatera Główna Sojuszu jest zdania, że "wykorzystywanie migrantów przez reżim Łukaszenki jako taktyki hybrydowej jest niedopuszczalne". 

Dziś na polsko-białoruskiej granicy może dojść do najtrudniejszej sytuacji od czasu rozpoczęcia działań wymierzonych przez Białoruś w Polskę; na obszar największego zagrożenia skierowano dodatkowych funkcjonariuszy, którzy będą strzec polskich granic - powiedział rzecznik w poniedziałek rządu Piotr Müller.

Białoruś: Marsz uchodźców to wynik obojętności polskich władz

Rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn poinformował w poniedziałek rano o dużej grupie migrantów, która planuje przekroczyć granicę Białorusi z Polską, napisał na Twitterze, że rozpoczęła się właśnie największa do tej pory próba masowego siłowego wejścia na teren Polski. Do wpisu dołączył film, na którym widać, jak wzdłuż drogi maszeruje grupa kilkuset osób z bagażami.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje