Reklama

Reklama

Raper DMX nie żyje. Miał 50 lat

Amerykański raper i aktor Earl Simmons, znany pod pseudonimem scenicznym DMX lub Dark Man X, zmarł w wieku 50 lat - informuje Reuters.

Reklama

Simmons trafił do szpitala w Nowym Jorku 2 kwietnia, z powodu ataku serca. W niektórych doniesieniach medialnych pojawiały się informacje, że powodem tego było przedawkowanie narkotyków, ale nie zostało to oficjalnie potwierdzone.

Reklama

"Jesteśmy dziś głęboko zasmuceni, ogłaszając, że nasz ukochany DMX, Earl Simmons, zmarł w wieku 50 lat w szpitalu White Plains z rodziną u jego boku, po tym, jak przez ostatnie dni jego życie było podtrzymywane przez maszyny" - poinformowała rodzina rapera w specjalnym ogłoszeniu, cytowanym przez Reutersa.

Jak poinformowała rodzina zmarłego, stracił on przytomność w domu i został przewieziony do szpitala w Nowym Jorku. Na miejscu podłączono go do aparatury podtrzymującej życie. Okazało się, że jego mózg nie wykazuje aktywności. 

Dorastając w Yonkers w stanie Nowy Jork, DMX wziął swój pseudonim od nazwy automatu perkusyjnego używanego w piosenkach rapowych. Jak mówił Simmons w serialu dokumentalnym, kiedy miał 14 lat, starszy raper, który był dla niego mentorem, podstępem skłonił go do palenia cracku.

- Stworzył potwora - powiedział. - Kokaina kilka razy prawie odebrała mi życie.

DMX ma na swoim koncie 40 produkcji filmowych i telewizyjnych. Według doniesień medialnych pozostawił po sobie 15 dzieci, które miał z różnymi partnerkami. 

Simmons ba scenie działał ponad dwie dekady. Na koncie miał osiem albumów studyjnych i przeboje takie jak: "X Gon' Give It To Ya", "Where the Hood At?" oraz "Party Up (Up In Here)". Raper współpracował m.in. z Mary J. Blige, Faith Evans, Machine Gun Kelly, Lil’ Kim, Macy Gray, Nasem i Method Manem. 

Wasze komentarze
No hate

Dodawanie komentarzy pod tym artykułem zostało wyłączone

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom, niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz w innych serwisach, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL