Reklama

Wagnerowcy ostrzelani z drona. Ukraińcy pokazali nagranie

Ukraińska straż graniczna opublikowała nagranie, na którym ostrzeliwuje z drona żołnierzy tzw. Grupy Wagnera w okolicach Sołedaru. Siły ukraińskie prawdopodobnie nie utrzymują już pozycji w samym mieście - twierdzą analitycy amerykańskiego Instytutu Studiów nad Wojną.

Ukraińska straż graniczna opublikowała film pokazujący ostrzał rosyjskiej piechoty w okolicach Sołedaru. Żołnierze wroga zostali zlokalizowani w okopach, z których przemieszczali się w kierunku ruin, a później stojących jeszcze zabudowań. To w nie trafiły m.in. pociski z drona kierowanego przez pograniczników. 

"Na linii obrony w Soledarze straż graniczna wykryła piechotę wroga ukrywającą się w okopach. Nasi żołnierze walczyli z okupantem ostrzeliwując go z drona" - czytamy.  

Ukraińcy nie utrzymują pozycji w Sołedarze

"Siły ukraińskie prawdopodobnie nie utrzymują pozycji w Sołedarze, mimo twierdzeń strony ukraińskiej z 14 stycznia" - oceniają analitycy z Instytutu Studiów nad Wojną. 

Reklama

Wskazują, że również doniesienia na temat sytuacji w miejscowościach wokół Sołedaru są sprzeczne. 

Ukraiński Sztab Generalny twierdzi, iż siły ukraińskie odparły ataki na miejscowości: Sil, Rozdoliwka i Krasna Hora. Rosjanie twierdzą zaś, że zajęli stację kolejową w miejscowości Sil i niemal całkowicie zajęli Krasną Horę.

Prigożyn usiłuje wzmocnić swoją pozycję

Jewgienij Prigożyn nadal próbuje wykorzystać rolę swojej Grupy Wagnera w walkach o Sołedar - ocenia amerykański instytut, komentując nagranie wideo opublikowane przez Prigożyna i zrobione - według niego - w zajętym ukraińskim Sołedarze.

Podkreślając rolę najemników z Grupy Wagnera w walkach o miasto chce "podnieść swoją rangę polityczną i pośrednio skrytykować regularną armię rosyjską". 

Analitycy komentują w ten sposób nagranie wideo, które Prigożyn opublikował w sobotę, sfilmowane według niego w Sołedarze. Pojawia się w nim dowódca, który - jak twierdzi Prigożyn - kierował zajęciem miasta. 

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: Grupa Wagnera | Piechota | Rosja | Ukraina | Rosjanie | atak drona | ostrzał | Straż Graniczna

Reklama

Reklama

Reklama