Reklama

Reklama

Kraków: Podczas gaszenia pożaru archiwum zalano centrum monitoringu straży miejskiej

Centrum monitoringu krakowskiej straży miejskiej zostało zalane podczas akcji strażaków gaszących archiwa urzędu miasta - informuje Interię Dariusz Nowak, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Krakowa.

Zalano budynek administracyjny, który stoi obok dwóch hal, gdzie paliły się krakowskie archiwa. Znajduje się w nim m.in. centrum monitoringu krakowskiej straży miejskiej. Jak informuje Dariusz Nowak z krakowskiego magistratu, po akcji strażaków na podłodze w pomieszczeniach z monitoringiem pojawiły się nawet trzy centymetry wody.

Starszy kapitan Bartłomiej Rosiek z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie w rozmowie z Interią potwierdza, że mogło dojść do zalania budynku administracyjnego podczas kilkudniowej akcji strażaków. - Być może doszło do częściowego zalania podłogi podczas obrony sąsiadujących budynków przed ogniem - tłumaczy Bartłomiej Rosiek.

Reklama

- To były standardowe działania. Strażacy robili wszystko, by nie doszło do pożaru w sąsiadujących budynkach. W tym przypadku trudno mówić o błędach w akcji - uważa Rosiek.

Czterodniowa akcja strażaków

Straż pożarna przypomina, że paliły się dwie hale, ale poważnie zagrożone były dwa sąsiadujące z nimi budynki - trzecia hala i centrum administracyjne. To właśnie w nim znajduje się centrum monitoringu straży miejskiej.

Pożar krakowskiego miejskiego archiwum wybuchł w sobotę. Strażacy walczyli z ogniem cztery dni. W archiwum znajdowało się ok. 20 km bieżących dokumentów, które powstały w urzędzie miasta i podległych mu jednostkach w ciągu ostatnich kilkunastu czy kilkudziesięciu lat, m.in.: akta osobowe byłych pracowników magistratu, dawne druki meldunkowe oraz dokumenty z różnych wydziałów urzędu.


Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy