Reklama

Reklama

Miał nawoływać do zabójstwa prezydenta i premiera. ABW zatrzymała Piotra U.

Miał nawoływać w mediach społecznościowych do zabójstwa prezydenta i premiera. Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego zatrzymała w Bełchatowie Piotra U. Mężczyzna usłyszał zarzuty i trafił do aresztu.

O zatrzymaniu poinformował w poniedziałek rano rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn.

Jak podano, mężczyzna publikował na Facebooku obraźliwe i wulgarne wypowiedzi zawierające nieprawdziwe stwierdzenia skierowane w stronę prezydenta Andrzeja Dudy

Piotr U. miał też nawoływać w mediach społecznościowych do zabójstwa prezydenta i premiera oraz funkcjonariuszy policji.

Śledztwo trwa, podejrzany w areszcie

Śledztwo w tej sprawie wszczęto 13 czerwca. - Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zatrzymanemu zarzutów publicznego pochwalania zbrodni zabójstwa w celu wyniszczenia określonych grup etnicznych, nawoływania do zabójstwa Prezydenta RP, urzędującego Prezesa Rady Ministrów i funkcjonariuszy policji, a także znieważenia Prezydenta RP - poinformował Żaryn.

Reklama

Zatrzymany mężczyzna nie przyznał się do postawionych mu zarzutów i złożył wyjaśnienia. Piotr U. tłumaczył, że wyraził jedynie swoje poglądy i nikogo nie obrażał. W konsekwencji sąd zdecydował, że podejrzany trafi do tymczasowego aresztu na trzy miesiące
Śledztwo w tej sprawie prowadzi Wydział Zamiejscowy w Łodzi Delegatury ABW w Katowicach pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Piotrkowie Trybunalskim. Piotr U. jest pierwszym podejrzanym w tej sprawie. Sprawa jest rozwojowa.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy