Reklama

Reklama

Piotr Naimski zdymisjonowany. Wydał oświadczenie

Otrzymałem dymisję ze stanowiska Pełnomocnika Rządu do spraw Strategicznej Infrastruktury Energetycznej oraz Sekretarza Stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów - przekazał Piotr Naimski. Polityk wydal oświadczenie w mediach społecznościowych.

 "Korzystam z tej formy, by zawiadomić, iż z dniem 20 lipca otrzymałem dymisję ze stanowiska Pełnomocnika Rządu do spraw Strategicznej Infrastruktury Energetycznej oraz Sekretarza Stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów" - napisał w środę 20 lipca Piotr Naimski na Facebooku.

Do informacji o odwołaniu ze stanowiska odniósł się również rzecznik rządu Piotr Müller. - Potwierdzam, że z dniem dzisiejszym minister Piotr Naimski przestał pełnić swoją funkcję - powiedział.

Piotr Naimski zdymisjonowany

"Jako ustne uzasadnienie powiedziano mi, że nie nadaję się do współpracy i 'wszystko blokuję'" - dodał polityk.

Reklama

Jak podkreślił Naimski, to nie jego pierwsza dymisja w życiu. "Ta przypada 30 lat po obaleniu rządu premiera Jana Olszewskiego, w którym pełniłem funkcję Szefa UOP. Wtedy Wałęsa wyrzucał mnie rękoma tymczasowego premiera Pawlaka" - czytamy.

Dalej polityk wspomniał o gazociągu Baltic Pipe. "Przy tej okazji chciałbym powiedzieć państwu, że Baltic Pipe, który został zbudowany przez nadzorowany przeze mnie z ramienia Skarbu Państwa Gaz-System, będzie oddany do eksploatacji w październiku, a uroczystość z tym związania odbędzie się 27 września w szczecińskiej filharmonii" - napisał były już minister.

Podziękowania z rządu

"Piotr Naimski od lat jest jednym z najlepszych w Polsce specjalistów od energetyki. Baltic Pipe i inne inwestycje to jego dziedzictwo. Dziś kończy swoją misję w rządzie. Dziękuję mu za jego pracę i zaangażowanie" - napisał na swim oficjalnym koncie w mediach społecznościowych premier Mateusz Morawiecki.

Na temat zakończenia pracy Piotra Naimskiego w KPRM wypowiedziała się również Anna Moskwa, minister klimatu i środowiska. "Serdeczne podziękowania dla Pana Ministra Piotra Naimskiego - za intensywne prace w zespole ds. bezpieczeństwa państwa, za wkład na rzecz wzmocnienia naszej suwerenności energetycznej, konsekwencję, niezłomność i odwagę. Dziękuję za dotychczasową współpracę i wsparcie" - czytamy w jej wpisie na Twitterze.

Odejście Naimskiego skomentował także wicepremier Jacek Sasin. "Niewielu zrobiło więcej dla bezpieczeństwa Polski, uniezależnienia się od surowców wrogiego nam państwa, budowy ważnej dla Rzeczpospolitej infrastruktury" - napisał na Twitterze.

Kim jest Piotr Naimski?

Zdymisjonowany w środę wieczorem minister w KPRM i były już pełnomocnik Rządu do spraw Strategicznej Infrastruktury Energetycznej Piotr Naimski jest absolwentem Wydziału Chemii Uniwersytetu Warszawskiego oraz doktorem nauk przyrodniczych. Tytuł ten uzyskał w Instytucie Biochemii i Biofizyki PAN, gdzie do 1981 roku pracował naukowo.

Działacz Komitetu Obrony Robotników i NSZZ "Solidarność", a następnie ZChN, Ruchu Odbudowy Polski i Ruchu Katolicko-Narodowego.  W l. 1981-1984 zatrudniony w New York University Medical School. Adiunkt, prodziekan a następnie dziekan Wydziału Studiów Politycznych (2003-2009) Wyższej Szkoły Biznesu - National-Louis University w Nowym Sączu.

Naimski pełnił funkcję szefa Urzędu Ochrony Państwa (1992), był też doradcą ds. bezpieczeństwa w Kancelarii Premiera Jerzego Buzka w latach 1999-2001. "Sekretarz stanu odpowiedzialny za bezpieczeństwo energetyczne w Ministerstwie Gospodarki (2005-2007), doradca szefa Biura Bezpieczeństwa Narodowego i członek zespołu ds. bezpieczeństwa energetycznego w Kancelarii Prezydenta Lecha Kaczyńskiego (2008-2010)" - czytamy w oficjalnej notce.

Zasiadał w izbie niższej polskiego parlamentu od 2011 roku podczas VII i VIII kadencji. Pracował w komisjach: gospodarki i ds. Unii Europejskiej.

Sekretarzem stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów oraz Pełnomocnikiem Rządu ds. Strategicznej Infrastruktury Energetycznej został w listopadzie 2015 roku.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy