Reklama

Beata Szydło: Oddanie Polski w ręce opozycji cofnęłoby nas w biedę i słabość

"Wszyscy w Zjednoczonej Prawicy muszą dać z siebie wszystko. Syte kocury też muszą się obudzić, a ci, którzy zapomnieli, po co są w polityce - przypomnieć sobie o tym" - powiedziała w rozmowie z tygodnikiem "Sieci" Beata Szydło. Była premier podkreśliła, że PiS tylko z Solidarną Polską, a może i z jeszcze innymi siłami, jest w stanie zwyciężyć. Europosłanka zapowiedziała, że będzie angażowała się w kampanię. Jak dodała, stawką wyborów parlamentarnych jest przyszłość Polski i jakość życia Polaków.

W wywiadzie dla tygodnika "Sieci" europosłanka PiS prognozuje, że kampania wyborcza będzie agresywna i trudna. 

"Po kilku miesiącach kampanii, którą już prowadzi opozycja, widać, że użyje wszelkich środków, by pogłębiać podziały, skłócać ludzi, nakręcać agresję brudnymi metodami. Jej celem jest, by z tygodnia na tydzień rosło w kraju napięcie" - podkreśla była premier.

Beata Szydło: 2015 r. trauma dla Tuska i opozycji

Według Szydło, rok 2015 był tak wielką traumą dla PO i Donalda Tuska, że uznali, iż ich odpowiedzią nie będzie lepsza praca nad programem, ale próba wywrócenia wyniku wyborów.

Reklama

Wskazała jednocześnie, że "wewnętrzna wojna" rozpoczęła się po 2005 r., kiedy Tusk, po porażce w wyborach prezydenckich z Lechem Kaczyńskim, rozbił PO-PiS i - jak oceniła Szydło - "zniweczył nadzieje Polaków na zasadniczą przebudowę państwa, wybrał sojusz z postkomunistami, uruchomił język nienawiści, przemoc medialną i hejt, które towarzyszą nam do dzisiaj". "To ten polityk ponosi odpowiedzialność za obecny stan debaty publicznej w Polsce" - dodała.

"Nie możemy się dać sprowokować, musimy apelować o spokój bo jesteśmy inni. Nie chcemy wojny wewnętrznej w Polsce, chcemy rozmowy na argumenty, starcia programów" - zapewniła Szydło.

"Jest naszym, polityków PiS, zadaniem wyzwolić nadzieję, pokazać plan na przyszłość, sprawić, by ludzie nam zaufali. Wszyscy w Zjednoczonej Prawicy muszą dać z siebie wszystko. Syte kocury też muszą się obudzić, a ci, którzy zapomnieli, po co są w polityce, przypomnieć sobie o tym. Powtórzę to, co mówiłam zawsze: praca, pokora, umiar" - podkreśliła europosłanka PiS i zapowiedziała, że będzie angażowała się w kampanię.

Szydło: PiS zwycięży wybory tylko z Solidarną Polską

Była premier mówiła też o konieczności ciężkiej pracy w kampanii, realizacji "wspólnej linii wyznaczonej przez Jarosława Kaczyńskiego i sztab" oraz gry zespołowej. 

"Nic nas tak nie osłabia jak kłótnie. Spory, żale, podziały trzeba zostawić z boku" - dodała.

Pytana o wspólny start z Solidarną Polską, Szydło stwierdziła, że bez tego Zjednoczona Prawica nie wygra. "Tylko wspólnie PiS z Solidarną Polską, a może i z jeszcze innymi siłami gotowymi poprzeć nasz projekt, jest w stanie zwyciężyć" - dodała.

Szydło podkreśliła, że kolejna kadencja PiS pozwoli "dokończyć zmiany w Polsce, uczynić je niemożliwymi do cofnięcia". Jak dodała, stawką wyborów parlamentarnych jest przyszłość Polski i jakość życia Polaków.

Szydło o tematach kampanii wyborczych

W rozmowie z tygodnikiem "Sieci" była premier podkreśliła, że "oddanie Polski w ręce obecnej opozycji cofnęłoby nas znowu w biedę i słabość. Polacy to wiedzą. Dlatego szansa na zwycięstwo jest wielka".

Jej zdaniem kampania będzie wielowątkowa: ważnym tematem będą sprawy bezpieczeństwa, co jest związane z wojną na Ukrainie

Jak mówiła europosłanka, równie ważnym elementem będzie polityka społeczna, poziom życia Polaków. Pytana, czy program 500+ powinien być rewaloryzowany, odpowiedziała, że "jeśli będzie taka możliwość, zachowując rozsądek i umiar, to tak".

Szydło wspomniała również o kwestiach suwerennościowych. 

"Z perspektywy pracy w Parlamencie Europejskim widzę narastanie presji na zawłaszczanie nowych kompetencji, na przejmowanie władzy przez instytucje europejskie w obszarach zgodnie z traktatami unijnymi zarezerwowanych dla państw członkowskich. To też jest argument, że w Polsce powinien być rządy, który broni polskich interesów" - mówiła. 

Zapewniła, że PiS nie pozwoli na "narzucanie nam szaleńczych pomysłów, ograniczających naszą własność, wolność i suwerenność".

PAP
Dowiedz się więcej na temat: Beata Szydło | Prawo i Sprawiedliwość | wybory 2023

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy