Reklama

Morawiecki: Donald Tusk dołączył do beneficjentów polityki rządu PiS

Donald Tusk przeszedł na emeryturę w wieku 65 lat i dołączył do beneficjentów polityki rządu Prawa i Sprawiedliwości - stwierdził premier w nagraniu opublikowanym w mediach społecznościowych. Zdaniem Mateusza Morawieckiego przewodniczący PO "porzucił zaszczytną funkcję premiera Rzeczypospolitej i wyjechał do Brukseli", pozostawiając Polakom "wyższy wiek emerytalny i głodowe świadczenia".

Premier Mateusz Morawiecki powołał się na medialne doniesienia, z których wynika, że Donald Tusk przeszedł na emeryturę. Szef rządu podkreślił w swoim nagraniu, zamieszonym w mediach społecznościowych, że lider PO zdecydował się na ten krok w wieku 65 lat.

- Wszystkim Polakom podniósł wiek emerytalny do 67 lat, a sam szybciutko skorzystał z tego, że Prawo i Sprawiedliwość wyrzuciło do śmieci jego podwyżkę wieku emerytalnego - powiedział premier.

Mateusz Morawiecki: Donald Tusk dołączył do beneficjentów polityki rządu PiS

Mateusz Morawiecki stwierdził, że "Donald Tusk dołączył do milionów beneficjentów polityki rządu PiS". - Teraz widać jak na dłoni hipokryzję szefa Platformy Obywatelskiej - ocenił premier.

Reklama

Zdaniem premiera Donald Tusk "porzucił zaszczytną funkcję premiera Rzeczypospolitej i wyjechał do Brukseli", a Polakom zostawił "wyższy wiek emerytalny i głodowe świadczenia".

Jak stwierdził Morawiecki, rząd Prawa i Sprawiedliwości cofnął "krzywdzącą reformę emerytalną Tuska" oraz wprowadził "rekordową waloryzację świadczeń". - Bo dla mojego rządu liczy się wiarygodność i odpowiedzialność wobec polskich seniorów, a nie wobec brukselskich elit - oznajmił Mateusz Morawiecki.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Mateusz Morawiecki | Donald Tusk | wiek emerytalny

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy