Reklama

Reklama

Wakacje jesienią? Tam nadal jest ciepło. Oto hitowe kierunki z krótkim lotem

Wakacje w październiku to świetny pomysł dla tych, których drażnią tłumy turystów i nie uśmiecha im się zwiedzanie w upale. Tym bardziej, że gdy pogoda w Polsce raczej nie zachęca do wylegiwania się na plaży i każe zapomnieć o krótkich spodenkach i sukienkach, to w wielu miejscach Europy nadal jest na tyle ciepło, by cieszyć się wakacyjną atmosferą. Gdzie warto wybrać się na wakacje jesienią?

Jesienią bilety lotnicze najczęściej są tańsze niż w sezonie letnim, co również jest powodem tego, że coraz więcej Polaków przesuwa plany wakacyjne na wrzesień, październik czy listopad.

Wakacje jesienią: Krótki lot i znowu ciepło

Wybraliśmy miejsca, do których lot zajmie nie więcej niż cztery godziny (z jednym małym wyjątkiem), a w których nadal można cieszyć się piękną pogodą.

Hit wśród Polaków? Sycylia

Polacy kochają Sycylię i trudno się dziwić. Włoska wyspa zachwyca przepysznymi owocami, klimatycznymi uliczkami i pięknymi plażami - od tych cudowności dzielą nas niecałe trzy godziny lotu (do Katanii, Palermo czy Trapani).

Reklama

Średnia temperatura na Sycylii w październiku wynosi około 23 stopnie, więc ten kierunek to dobry pomysł dla tych, którzy chcą w komfortowych warunkach zwiedzać miasta. Entuzjaści plażowania też powinni być zadowoleni, wszak w październiku morze jest jeszcze stosunkowo ciepłe - jego temperatura wynosi około 22 stopnie.

Wakacje w październiku? Na Malcie jest "w sam raz"

Pogoda na Malcie w październiku bywa bardzo różna, jednak na ogół jest "idealnie" - co potwierdza każdy, kto zdecydował się na ten kierunek jesienią. Nie za ciepło, nie za zimno, w sam raz. Idealnie do zwiedzania i cieszenia się pięknymi plażami (a tych na Malcie nie brakuje). 

Podobnie, jak na Sycylii w październiku na Malcie są około 22-23 stopnie i tyle samo ma woda. Nic, tylko pakować walizkę, tym bardziej że lot z Polski zajmuje trzy godziny.

Po sezonie taniej: Cypr

Kolejna śródziemnomorska propozycja - tym razem dla tych, którym marzą się wyższe temperatury. W październiku na Cyprze spodziewać możemy się aż 25-27 stopni w dzień (podobną temperaturę ma morze!) i minimum 16-17 stopni w nocy. Warto zatem zapakować lekką kurtkę. 

W tym okresie Cypr gwarantuje świetne warunki do odpoczynku i wyciszenia, bo przecież mniej turystów, to mniej imprez, a przy okazji - po sezonie spadają ceny za hotele.

Grecja lub grecka wyspa - Kreta, Kos, Rodos, Korfu

Do urlopu w Grecji raczej nikogo nie trzeba przekonywać - pyszne jedzenie, ciepłe morze i atmosfera, która bez wątpienia doładuje baterie. W październiku nadal można liczyć na temperaturę 23-26 stopni (temperatura wody od 21 do 24 stopni), a na wyspach (Krecie, Kos czy Rodos) nawet do 30 stopni.

Słonecznie jest również na Zakynthos, Kefalonii i Korfu. Od tej przyjemności dzielą nas około trzy godziny lotu.

Wysypy Kanaryjskie. Którą wybrać?

Najcieplejszą i najmniej wietrzną jest Gran Canaria, chociaż turyści kochają również Teneryfę, która jest największa, więc i oferuje najwięcej atrakcji. Na Wyspach Kanaryjskich w październiku poczujecie, jakby nadal był środek lata - powietrze bywa gorące, temperatura wynosi około 26-27 stopni, woda w Oceanie Atlantyckim jest cieplutka, a opady pojawiają się rzadko.

W tym wypadku lot jednak trwa trochę dłużej - na Wyspy Kanaryjskie z Polski leci się około pięć godzin, jednak dla fanów hiszpańskich wakacji nie będzie to raczej przeszkodą.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy