Reklama

Reklama

Upały zmieniły Wielką Brytanię. Widać to nawet z kosmosu

Wielotygodniowe upały i brak opadów zmieniły Wielką Brytanię nie do poznania. Widać to szczególnie z kosmosu. Jeszcze przed dwoma miesiącami kraj ten wyglądał na zdjęciach satelitarnych jak wielki, zielony ogród. Dziś przypomina Saharę.

Spalone słońcem pola uprawne i parki zmieniły krajobraz nie do poznania. W Londynie na przykład ostatnio padał deszcz 29 maja! Niepokojąco niski stan wód gruntowych już doprowadził do wprowadzenia zakazu używania węży ogrodowych w Irlandii Północnej. Podobny wejdzie w życie na początku sierpnia w zachodnio-północnej Anglii.

"Mój trawnik wygada koszmarnie, ziemia jest popękana. Staram się oszczędzać wodę, więc chyba z kwiatami będę musiała się pożegnać" – narzeka właścicielka ogrodu w stolicy.

Osoby, które ekologicznie i z troską o środowisko podlewały trawniki deszczówką, nie robią tego od tygodni. Powód jest prosty – brak deszczu.

Reklama

Meteorolodzy ostrzegają, że jeśli średnie temperatury i susza utrzymają się przez kolejne dwa miesiące, może to być najgorętsze lato na Wyspach w historii.

Bogdan Frymorgen

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy