Reklama

Reklama

Przewodów. Rosyjski resort obrony o wybuchu. "Celowa prowokacja"

'Informacje polskich mediów i urzędników o uderzeniu rosyjskich rakiet w Polskę są celową prowokacją mającą na celu eskalację sytuacji" - przekazało Ministerstwo Obrony w Moskwie, cytowane przez Reutera. W ten sposób odniosło się do zdarzenia w lubelskim Przewodowie, gdzie - jak podała agencja AP - spadły dwie rosyjskie rakiety, zabijając dwie osoby. Polskie władze, jak i amerykański Pentagon, nie potwierdziły przyczyn zdarzenia.

Zdaniem moskiewskiego MON "rosyjskimi środkami rażenia nie przeprowadzono żadnych ataków na cele w pobliżu ukraińsko-polskiej granicy państwowej". 

"Wrak (traktora - red.) opublikowany przez polskie media z miejsca zdarzenia we wsi Przewodów nie ma nic wspólnego z rosyjską bronią" - twierdzą rosyjskie władze w komunikacie opublikowanym na Telegramie.

O zdarzeniu w Przewodowie mówił też ukraiński prezydent Wołodymyr Zełenski. Stwierdził, że spadły tam rosyjskie rakiety, a Kijów "od dawna" przestrzegał, że "państwo terrorystyczne", którym jest Rosja, nie ograniczy się do agresywnych działań na terenie Ukrainy.

Reklama

Według niego Moskwa dopuściła się "poważnej eskalacji" i naruszyła "zbiorowe bezpieczeństwo".

Media: Rosyjskie rakiety uderzyły w Polskę. RP i USA nie potwierdzają

Agencja AP, podając informacje o rosyjskich rakietach, które miały uderzyć w polskie terytorium, powołała się na anonimowego, "wysokiego rangą" urzędnika wywiadu USA. Ani rząd w Warszawie, ani amerykański Pentagon, nie potwierdziły tych doniesień.

Rzecznik polskiego rządu zaapelował godzinę przed ukazaniem się depeszy AP o niepowielanie niesprawdzonych informacji.

Przewodów leży nieopodal miasta Hrubieszów w województwie lubelskim. Od granicy z Ukrainą tę wieś dzieli pięć kilometrów.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy