Reklama

Prezydent USA Joe Biden spotkał się z księciem Williamem

Prezydent Stanów Zjednoczonych Joe Biden spotkał się z następcą brytyjskiego tronu księciem Walii Williamem. Jak podała stacja CNN, obaj "ciepło wspominali" zmarłą we wrześniu królową Elżbietę II.

Do spotkania doszło w Bostonie. 

Książę i księżna Walii przybyli tam na ceremonię wręczenia nagród Earthshot Prize, ustanowionych przez księcia w 2020 roku w celu wspierania innowacyjnych rozwiązań służących ochronie naszej planety i walce ze zmianami klimatycznymi.

Książę William i Joe Biden. O czym rozmawiali?

Jak zapowiadała wcześniej rzeczniczka Białego Domu Karine Jean-Pierre, podczas spotkania Bidena z księciem Walii miały zostać omówione "wspólne cele dotyczące klimatu", a także kwestie zdrowia psychicznego i walki z nowotworami.

Bidenowie wielokrotnie spotykali się z brytyjską rodziną królewską. Ostatnio uczestniczyli w Londynie w pogrzebie królowej Elżbiety II. Podczas spotkania w Bostonie książę William podziękował za to prezydentowi USA.

Reklama

Książę i księżna Walii przebywają z trzydniową wizytą w Bostonie, pierwszą w Stanach Zjednoczonych od 2014 roku. To także ich pierwsza zagraniczna podróż od śmierci królowej Elżbiety II 8 września. 

PAP
Dowiedz się więcej na temat: Książę William | Joe Biden

Reklama

Reklama

Reklama