Reklama

Człowiek-choinka zatrzymany. Zniszczył 21 samochodów na parkingu

Policja zatrzymała mężczyznę, który uszkodził 21 samochodów należących do firmy - hurtowni mięsa w Warzymicach (Zachodniopomorskie). Zamaskowany sprawca, który do ubrania przyczepił sobie m.in gałęzie świerku przebił opony samochodów, nagrały go kamery monitoringu.

- Mężczyzna został doprowadzony do prokuratury, gdzie prokurator zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego - przekazała w czwartek oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Policach mł. asp. Anna Kaźmierczak.

Jak przekazała rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Szczecinie Alicja Macugowska-Kyszka, mężczyzna usłyszał zarzut zniszczenia mienia ruchomego, uznano też, że dopuścił się występku o charakterze chuligańskim. Grozi mu kara od 4,5 miesiąca do 5 lat więzienia.

Rzeczniczka przekazała, że mężczyzna przyznał się do winy i złożył wyjaśnienia, ale prokuratura ze względu na dobro śledztwa nie ujawnia ich treści.

Reklama

Zachodniopomorskie: Chuligan przyczepił sobie do ubrań gałęzie świerku

Do zdarzenia doszło na początku grudnia, mężczyzna wszedł na teren firmy i zaczął przebijać opony w samochodach - w busach i w samochodach osobowych. "W momencie, w którym próbował przebić oponę w samochodzie ciężarowym, zranił się mocno, najprawdopodobniej w rękę i wtedy zrezygnował" - relacjonował Mateusz Watral z firmy Madar.

Sprawę od razu zgłoszono policję. Został też nagrany przez kamery monitoringu, ale na nagraniu nie widać jego twarzy. Mężczyzna przed wejściem na parking przyczepił sobie do ubrania m.in. gałęzie rosnącego w pobliżu świerku.

Firma szacuje straty na ok. 50-60 tys. zł.  

PAP
Dowiedz się więcej na temat: Police | chuligan | choinka | policja

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy