Karol Nawrocki jedzie w Polskę. Szef sztabu ujawnił plan na kolejne tygodnie

Dawid Szczyrbowski

Oprac.: Dawid Szczyrbowski

emptyLike
Lubię to
Lubię to
like
0
Super
relevant
0
Hahaha
haha
0
Szok
shock
0
Smutny
sad
0
Zły
angry
0
Lubię to
like
Super
relevant
945
Udostępnij

6 stycznia Karol Nawrocki rozpocznie drugi etap swojej kampanii wyborczej - zdradził szef jego sztabu Paweł Szefernaker. Jak wyjaśnił, szczegółowy plan jest rozpisany na pięć części. Celem na drugi etap jest objechanie do połowy kwietnia wszystkich powiatów w Polsce i rozmowa z mieszkańcami.

Karol Nawrocki rozpoczyna drugi etap kampanii. Znamy założenia
Karol Nawrocki rozpoczyna drugi etap kampanii. Znamy założenia Wojciech Koziol Agencja FORUM

- Czy Jarosław Kaczyński jest zadowolony z tego jak prezentuje się kandydat (Karol Nawrocki - red.)? - pytał w piątkowy poranek Pawła Szefernakera dziennikarz Michał Wróblewski na antenie Wirtualnej Polski.

- Realizujemy zgodnie z planem przyjętą strategię (...). Założenia, które przyjęliśmy zostały zrealizowane w pierwszych tygodniach - odpowiedział Szefernaker, uchylając się od odpowiedzi o ocenę Kaczyńskiego.

Tłumaczył, że w pierwszym etapie postawiono na zwiększenie rozpoznawalności Nawrockiego. - W momencie ogłaszania jego kandydatury ta rozpoznawalność była na poziomie 30 proc., dziś jest na poziomie 80 proc. - wyjaśniał były minister w rządzie PiS.

Wybory prezydenckie. Szefernaker o finansach: Będziemy zwracać się do sympatyków

Paweł Szefernaker poinformował, że po 6 stycznia rozpocznie się następny etap, a Karol Nawrocki ruszy w trasę tak, aby do połowy kwietnia odwiedzić każdy powiat.

Polityk PiS uzależnił jednak organizowanie konwencji Nawrockiego od kondycji finansowej komitetu wyborczego. - Wszystko będzie zależało od tego, jakimi środkami będziemy dysponować - mówił, zwracając uwagę na niewypłacenie przez ministra finansów pieniędzy z budżetu - jego zdaniem należnych - Prawu i Sprawiedliwości.

Jak tłumaczył, PiS ma obecnie środki dzięki zbiórkom publicznym. - Przeprowadzimy również taką zbiórkę publiczną na kampanię Karola Nawrockiego. Po 15 stycznia będziemy także zwracać się do sympatyków - zapowiedział.

Sztabowcy Nawrockiego opracowali kilka kroków do przodu. Do pierwszej tury wyborów plan zakłada cztery etapy. Piąta część dotyczy czasu między pierwszą a drugą turą głosowania. Paweł Szefernaker nie ujawnił szczegółów kolejnych etapów.

Najnowsze informacje i sondaże można sprawdzić w naszym raporcie specjalnym - Wybory prezydenckie 2025.

Wybory prezydenckie 2025. Lista kandydatów

  • Magdalena Biejat (kandydatka Nowej Lewicy)  
  • Szymon Hołownia (kandydat Polski 2050 i PSL)  
  • Marek Jakubiak (kandydat Wolnych Republikanów)  
  • Sławomir Mentzen (Konfederacja)  
  • Karol Nawrocki (kandydat PiS) 
  • Rafał Trzaskowski (kandydat KO) 
  • Marek Woch (Bezpartyjni Samorządowcy) 

----

Bądź na bieżąco i zostań jednym z 200 tys. obserwujących nasz fanpage - polub Interia Wydarzenia na Facebooku i komentuj tam nasze artykuły!

Video Player is loading.
Current Time 0:00
Duration -:-
Loaded: 0%
Stream Type LIVE
Remaining Time -:-
 
1x
    • Chapters
    • descriptions off, selected
    • subtitles off, selected
      reklama
      dzięki reklamie oglądasz za darmo
      Zawisza w "Graffiti": Wielokrotnie słyszeliśmy od Biejat, że nie wystartuje
      Zawisza w "Graffiti": Wielokrotnie słyszeliśmy od Biejat, że nie wystartuje Polsat NewsPolsat News
      Przejdź na