Reklama

Rosja: Pożar w magazynie z ropą. Wcześniej słychać było eksplozje

Do dużego pożaru doszło w magazynie ropy naftowej w miejscowości Borisowka w obwodzie biełgorodzkim w Rosji, nieopodal granicy z Ukrainą. Agencja Unian poinformowała, że przed wybuchem pożaru było słychać eksplozje.

Pożar wybuchł z piątku na sobotę. W ocenie świadków zdarzenia płomienie miały sięgać na wysokość około 50 metrów - poinformował ukraiński portal Obozrevatel.

Na skutek eksplozji uszkodzony został pobliski Borisowski Zakład Metalowych Konstrukcji Mostowych, w którym - według ukraińskiego serwisu - wyprodukowano metalowe elementy wykorzystane do budowy Mostu Krymskiego, czyli przeprawy wzniesionej w 2018 roku nad wodami Cieśniny Kerczeńskiej i łączącej okupowany Półwysep Krymski z rosyjskim Krajem Krasnodarskim.

Gubernator obwodu biełgorodzkiego Wiaczesław Gładkow powiadomił, że przyczyną pożaru był jakoby ostrzał przeprowadzony przez ukraińskie wojska. To już "tradycyjne" oskarżenia formułowane przez władze tego rosyjskiego regionu, powtarzające się przy okazji każdego podobnego zdarzenia - zauważył Obozrevatel.

Reklama

Liczne pożary w całej Rosji

W ostatnich miesiącach, podczas inwazji Kremla na Ukrainę, niemal co kilka dni napływają doniesienia o licznych pożarach, które wybuchają na terytorium całej Rosji i na terenach Ukrainy kontrolowanych przez najeźdźców. Płoną zarówno obiekty wojskowe, m.in. koszary i komendy uzupełnień, jak też magazyny paliw, obiekty komercyjne i przemysłowe. W ciągu ostatnich kilkunastu tygodni informowano o dużych pożarach m.in. w centrum handlowym w podmoskiewskich Chimkach, rafinerii w Angarsku na Syberii i zakładzie produkującym sprzęt rolniczy w Petersburgu.

W nocy ze środy na czwartek ośmiu robotników zginęło, a dwóch zostało rannych w wyniku pożaru w kontenerach pracowników budowy w Sewastopolu, na okupowanym przez Rosję Krymie.

PAP/INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Rosja | Ukraina | pożar | eksplozje | ropa naftowa

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy