Reklama

Putin przeprosił za słowa Ławrowa o Hitlerze

Premier Izraela Naftali Bennett poinformował, że prezydent Rosji Władimir Putin przeprosił za komentarz rosyjskiego ministra spraw zagranicznych Siergieja Ławrowa, który kilka dni temu stwierdził, że "Adolf Hitler miał żydowskie pochodzenie" - poinformował Reuters.

Premier Izraela, po rozmowie z rosyjskim przywódcą, oświadczył, że przyjął przeprosiny i podziękował Putinowi za wyjaśnienie stanowiska.

Bennett powiedział również, że poprosił Putina o rozważenie zezwolenia na ewakuację oblężonej huty Azowstal w ukraińskim porcie Mariupol. 

Dodał, że złożył tę prośbę po wcześniejszej rozmowie z prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim i że Putin obiecał zorganizować korytarz do ewakuacji ludności.

"Hitler miał żydowskie pochodzenie"

Ławrow w udzielonym w niedzielę wywiadzie dla włoskiej telewizji został zapytany, jak Rosjanie mogą "denazyfikować" Ukrainę - kraj, którego przywódca jest Żydem. 

Reklama

Minister spraw zagranicznych Rosji odparł, że "to, że prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski miałby być Żydem, nie ma żadnego znaczenia. Według mnie także Hitler miał żydowskie pochodzenie". Podsumował swoją wypowiedź, nazywając Żydów największymi antysemitami.

W odpowiedzi na słowa Ławrowa, izraelskie ministerstwo spraw zagranicznych wezwało rosyjskiego ambasadora na "poważną rozmowę" dotyczącą tych komentarzy.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy