Zmień miejscowość
Popularne miejscowości
- Białystok, Lubelskie
- Bielsko-Biała, Śląskie
- Bydgoszcz, Kujawsko-Pomorskie
- Gdańsk, Pomorskie
- Gorzów Wlk., Lubuskie
- Katowice, Śląskie
- Kielce, Świętokrzyskie
- Kraków, Małopolskie
- Lublin, Lubelskie
- Łódź, Łódzkie
- Olsztyn, Warmińsko-Mazurskie
- Opole, Opolskie
- Poznań, Wielkopolskie
- Rzeszów, Podkarpackie
- Szczecin, Zachodnio-Pomorskie
- Toruń, Kujawsko-Pomorskie
- Warszawa, Mazowieckie
- Wrocław, Dolnośląskie
- Zakopane, Małopolskie
- Zielona Góra, Lubuskie
"Rzeczpospolita": Koniec samowolki budowlanej w Warszawie
Po wieloletnich bataliach sądowych, hotel "Czarny Kot" w Warszawie prawdopodobnie w końcu zostanie rozebrany; ta budowlana samowolka ma już ponad 20 lat – podaje piątkowa "Rzeczpospolita".
"Hotel powstał bez pozwolenia na budowę. Nielegalnie później go rozbudowywano. Do tej pory wydaliśmy trzy nakazy rozbiórki. Za każdym razem właściciele się odwoływali i robili wszystko, by postępowania trwały jak najdłużej. Mam nadzieję, że spór zakończy się 25 września. Tego dnia Naczelny Sąd Administracyjny zajmie się skargą kasacyjną właściciela hotelu" - powiedział w rozmowie z "Rz" Andrzej Kłosowski, powiatowy inspektor nadzoru budowlanego w Warszawie.
"Chcemy rozebrać hotel na koszt inwestora. Wierzę, że w końcu się uda" - dodał.
Jak podaje "Rz", takich czarnych kotów jest w kraju znaczenie więcej. W Poznaniu są to budki z kurczakami z rożna i góralskimi skarpetkami na pl. Wiosny Ludów, a na Kaszubach - zamek w Łapicach.
Sprawy samowoli budowlanych ciągną się latami. Inwestorzy wykorzystują wszelkie kruczki prawne, aby nie dopuścić do rozbiórki. Zwykle to się im udaje - pisze gazeta.
Ze statystyk GUS wynika, że w 2017 r. wydano 4249 nakazów rozbiórki, a udało się do niej doprowadzić w 2592 przypadkach. Zalegalizowano zaś 320 samowoli budowlanych.
Więcej na ten temat
Zobacz także
- Polecane
- Dziś w Interii
- Rekomendacje