Reklama

Reklama

Burze śnieżne w USA. Odwołane loty i pociągi, przerwy w dostawach prądu

​Przez południowe stany USA przechodzą w niedzielę burze śnieżne, pojawiają się nawet tornada. Spadek temperatury i opady marznącego deszczu powodują oblodzenie na drogach. Odwołano ponad dwa tysiące lotów i kilkadziesiąt połączeń kolejowych. Występują również przerwy w dostawach prądu.

"Opady śniegu i marznącego deszczu rozpoczęły się przed wschodem słońca na obszarach Karoliny Północnej. W części Georgii od wczesnego rana pada marznący deszcz i są silne porywy wiatru. W stanach, które zazwyczaj nie doświadczają tak surowej zimowej pogody jak Arkansas, Alabama i Missisipi odnotowano obfite opady śniegu i oblodzenie" - podało radio publiczne NPR.

Odwołane loty w USA. Problemy także na kolei

Krajowa Służba Pogodowa (NWS) ostrzega, że w niektórych regionach może spaść ponad 30 centymetrów śniegu.

"Podróżowanie staje się trudne. Rano władze Georgii, obydwu Karolin i Wirginii ogłosiły stan wyjątkowy. Wezwano mieszkańców, aby nie wyjeżdżali na drogi bez pilnej potrzeby. Oprócz szybko gromadzącego się śniegu i oblodzenia spodziewano się silnego wiatru powalającego drzewa i zrywającego linie energetyczne, co uczyni jazdę jeszcze bardziej niebezpieczną" - podkreśla NPR.

Reklama

Strona internetowa FlightAware informowała o odwołaniu w niedzielę w USA około 2500 lotów. Z powodu śnieżyc, linie kolejowe Amtrak odwołały dziesiątki pociągów w weekend i w poniedziałek.

Tysiące Amerykanów odciętych od prądu

Ponadto zaczęły pojawiać się przerwy w dostawach prądu. Strona internetowa poweroutage podała, że w niedzielę rano w Georgii w pewnym momencie nie miało elektryczności ponad 109 tys. odbiorców. W Karolinie Południowej dotknęło to 89 tys. klientów, na Florydzie - 31 tys., a w Karolinie Północnej - 16 tys.

Według meteorologów burze śnieżne przesuną się na północ w niedzielę wieczorem i w poniedziałek rano. Obejmą tereny od doliny Ohio do Nowej Anglii. 

W mieście Nowy Jork ma spaść mniej niż 2,5 cm śniegu, ale stan Nowy Jork, a także sąsiednie New Jersey mogą odnotować kilkanaście centymetrów białego puchu. W niedzielę o możliwych przerwach w dostawach prądu ostrzegały w Nowym Jorku zakłady energetyczne Con Edison.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy