Zmiany w Polskim Radiu po decyzji likwidatora. Zwolnił dziennikarzy
Michał Kolanko, Antoni Trzmiel oraz Łukasz Adamski kończą pracę w lokalnej rozgłośni Polskiego Radia. Likwidator mazowieckiego Radia RDC postanowił rozwiązać umowy z dziennikarzami. To kolejne roszady w mediach publicznych.

Decyzją likwidatora Radia RDC Grzegorza Jakubowskiego w poniedziałek z pracą pożegnało się trzech dziennikarzy. Informację podał portal Press.
Chodzi o Michała Kolanko, który z rozgłośnią był związany od lutego 2016 roku. Prowadził następujące audycje: "Poranek RDC", "Polityka w południe" i "Start Tygodnia". Kolanko jest etatowym pracownikiem "Rzeczpospolitej".
Zmiany w Polskim Radiu. Zwolniono dziennikarzy
Drugim ze zwolnionych dziennikarzy jest Antoni Trzmiel. W mazowieckim oddziale Polskiego Radia prowadził: "Poranek RDC", "Start Tygodnia" oraz "Co tam bzyka w polityce". Trzmiel działał w Telewizji Republika oraz jest stałym współpracownikiem tygodnika "Do Rzeczy".
Natomiast Łukasz Adamski został odsunięty od prowadzenia autorskiej audycji "Do zobaczenia". Dziennikarz współpracuje z portalem wPolityce.pl oraz tygodnikiem "Sieci".
Likwidator Radia RDC nie udzielił komentarza na temat przeprowadzonych zmian. Polskie Radio RDC działa na terenie Warszawy i woj. mazowieckiego. Sygnał jest też częściowo odbierany na terenie sąsiednich województw.
Zmiany w mediach publicznych
20 grudnia minister kultury Bartłomiej Sienkiewicz dokonał zmian w radach nadzorczych mediów publicznych. Ministerstwo opublikowało stosowny komunikat.
"Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego jako organ wykonujący uprawnienia właścicielskie Skarbu Państwa, posiadającego 100 proc. akcji w Spółkach, działając na podstawie przepisów Kodeksu spółek handlowych odwołał 19 grudnia 2023 roku dotychczasowych prezesów Zarządów Telewizji Polskiej S.A., Polskiego Radia S.A. i Polskiej Agencji Prasowej S.A. i Rady Nadzorcze" - przekazano w oświadczeniu.
Polityk Platformy Obywatelskiej powołał nowe Rady Nadzorcze Spółek, które powołały nowe Zarządy Spółek. Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego tłumaczyło swój krok uchwałą Sejmu w sprawie przywrócenia ładu prawnego oraz bezstronności i rzetelności mediów publicznych oraz Polskiej Agencji Prasowej.
***
Bądź na bieżąco i zostań jednym z 200 tys. obserwujących nasz fanpage - polub Interia Wydarzenia na Facebooku i komentuj tam nasze artykuły!