Warszawa: Do mieszkania wleciało stado nietoperzy
Do jednego z mieszkań przy ul. Smolnej w Warszawie wleciało stado nietoperzy. Zwierzęta dostały się do środka przez otwarte okno. Konieczna była interwencja ekopatrolu.

Do zdarzenia doszło w ubiegłą niedzielę, 19 sierpnia."W niedzielny wieczór ekopatrol otrzymał zgłoszenie o około trzydziestu nietoperzach znajdujących się w prywatnym mieszkaniu przy ul. Smolnej" - poinformowała straż miejska. Stado pobudzonych ssaków latało po całym mieszkaniu. Z uwagi na zagrożenie pogryzieniem, na miejsce wezwano straż pożarną, która użyczyła strażnikom miejskim strojów ochronnych. W ciągu godziny udało się schwytać połowę nietoperzy. Reszta wyleciała z mieszkania przez otwarte okna. Jak informuje straż miejska, odłowione nietoperze zostały wypuszczone na wolność.







