Reklama

Mazowieckie: W środę zawyją syreny alarmowe

W środę na terenie całego województwa mazowieckiego w ramach treningu wczesnego ostrzegania zostaną uruchomione syreny alarmowe, wchodzące w skład powiatowych i miejskich systemów ostrzegania i alarmowania - poinformował we wtorek rzecznik prasowy Wojewody Mazowieckiego.

Jak wskazał w komunikacie rzecznik prasowy Wojewody Mazowieckiego, między godz. 9.00 a godz. 14.00 odbędzie się trening systemu wczesnego ostrzegania towarzyszący ćwiczeniu RENEGADE - SAREX 18/II.

"Podczas ćwiczenia w ramach treningu uruchomiony zostanie trzyminutowy modulowany dźwięk syren sygnalizujący ogłoszenie alarmu. Odwołanie alarmu nastąpi poprzez trzyminutowy ciągły dźwięk syren. Włączenie syren alarmowych jest elementem ćwiczenia na wypadek powiadamiania o zagrożeniu. W związku z tym, że są to ćwiczenia, mieszkańcy nie powinni podejmować żadnych czynności" - czytamy w komunikacie.

Reklama

Zadanie polegające na ostrzeganiu i alarmowaniu ludności jest wykonywane przez każdego szefa obrony cywilnej na administrowanym przez niego terenie. Na szczeblu wojewódzkim jest nim wojewoda, w powiecie starosta, w mieście prezydent lub burmistrz, natomiast w gminie - wójt. 

Syreny alarmowe są częścią systemu wykrywania i alarmowania. 

Ostatni trening systemu został przeprowadzony 1 sierpnia 2018 r.

PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy