Zmień miejscowość
Popularne miejscowości
- Białystok, Lubelskie
- Bielsko-Biała, Śląskie
- Bydgoszcz, Kujawsko-Pomorskie
- Gdańsk, Pomorskie
- Gorzów Wlk., Lubuskie
- Katowice, Śląskie
- Kielce, Świętokrzyskie
- Kraków, Małopolskie
- Lublin, Lubelskie
- Łódź, Łódzkie
- Olsztyn, Warmińsko-Mazurskie
- Opole, Opolskie
- Poznań, Wielkopolskie
- Rzeszów, Podkarpackie
- Szczecin, Zachodnio-Pomorskie
- Toruń, Kujawsko-Pomorskie
- Warszawa, Mazowieckie
- Wrocław, Dolnośląskie
- Zakopane, Małopolskie
- Zielona Góra, Lubuskie
Wędrowny Festiwal "Kolory Polski"
Koncert muzyki barokowej w wykonaniu zespołu "iBaroque" i sopranistki Anny Mikołajczyk-Niewiedział zainauguruje w sobotę wieczorem w Skierniewicach 12. Wędrowny Festiwal Filharmonii Łódzkiej "Kolory Polski".
W tym roku w ramach festiwalu zaplanowano 19 koncertów, które odbywać się będą w weekendy lipca i sierpnia. Inauguracyjny koncert odbędzie się w kościele św. Jakuba Apostoła w Skierniewicach.
W murach tego barokowo-klasycystycznego zabytku zabrzmią m.in. Koncerty wiolonczelowe F-dur oraz G-dur Antonia Vivaldiego oraz fragmenty opery "Juliusz Cezar" Georga Friedricha Haendla - poinformowała Milena Ostrowska z Filharmonii Łódzkiej.
W Skierniewicach dla melomanów przygotowano także dodatkowe atrakcje m.in. zwiedzanie Pałacu Prymasowskiego, ekspozycję "Wielobarwny świat kultur muzycznych" Elżbiety Wieteski-Czechowicz oraz wystawę starych pocztówek i wiejskiego malarstwa naiwnego z kolekcji Zbigniewa Stania.
Natomiast w niedzielę w kościele w Bedoniu Przykościelnym wystąpi orkiestra koncertująca na statkach transoceanicznych The White Boat Orchestra. W programie znajdą się m.in. amerykańskie standardy jazzowe, muzyka filmowa oraz utwory rosyjskiego kompozytora Wasyla Sołowiewa Siedoja. Również w Bedoniu na miłośników muzyki czekają dodatkowe atrakcje m.in. zwiedzanie szkółki roślin ozdobnych i degustacja potraw kuchni regionalnej.
Wędrowny Festiwal "Kolory Polski" odwiedzi w wakacje kilkanaście miejscowości w regionie. Łącznie odbędzie się 19 koncertów, na których zabrzmi muzyka klezmerska, bałkańska i turecka, muzyka starożytnej Grecji i baroku. Nie zabraknie też amerykańskich standardów jazzowych, muzyki filmowej i współczesnej.
Na festiwalu wystąpią m.in. Joszko Broda, Orkiestra Czasów Zarazy, Acoustic Acrobats, Mellow Five, Dancerye, Janusz Radek, Andrzej Poniedzielski, Elżbieta Adamiak, Ireneusz Wojtczak oraz Teatr Chorea. Na zakończenie, 3 września, w łódzkiej Filharmonii z Orkiestrą Symfoniczną i Chórem wystąpi zespół Trebunie Tutki.
Miejscami letnich koncertów będą m.in. klasztor franciszkanów w Radomsku, opactwo cystersów w Sulejowie, kościół ewangelicko-reformowany w Zelowie, archikolegiata w Tumie. Muzyka rozbrzmiewać będzie także w Arboretum w Rogowie, Muzeum Regionalnym im. Reymonta w Lipcach Reymontowskich, parku należącym do Muzeum w Nieborowie i Arkadii oraz Zespole Parkowo-Pałacowym w Działoszynie.
Podobnie jak w poprzednich latach na większość koncertów "Kolorów Polski" można będzie dotrzeć z wycieczkami krajoznawczymi organizowanymi przez Towarzystwo Przyjaciół Łodzi. Zaplanowano też imprezy towarzyszące: warsztaty kulinarne, wokalne, plastyczne, tkackie, taneczne i budowy instrumentów a także spływ kajakowy. Nie zabraknie pikników i pokazów wyrobów ludowych.
Wstęp na wszystkie imprezy, poza koncertem finałowym, jest bezpłatny. Patronat nad imprezą objął marszałek województwa łódzkiego.
Więcej na ten temat
Zobacz także
- Polecane
- Dziś w Interii
- Rekomendacje