Zmień miejscowość
Popularne miejscowości
- Białystok, Lubelskie
- Bielsko-Biała, Śląskie
- Bydgoszcz, Kujawsko-Pomorskie
- Gdańsk, Pomorskie
- Gorzów Wlk., Lubuskie
- Katowice, Śląskie
- Kielce, Świętokrzyskie
- Kraków, Małopolskie
- Lublin, Lubelskie
- Łódź, Łódzkie
- Olsztyn, Warmińsko-Mazurskie
- Opole, Opolskie
- Poznań, Wielkopolskie
- Rzeszów, Podkarpackie
- Szczecin, Zachodnio-Pomorskie
- Toruń, Kujawsko-Pomorskie
- Warszawa, Mazowieckie
- Wrocław, Dolnośląskie
- Zakopane, Małopolskie
- Zielona Góra, Lubuskie
Zlepek kilku dni urlopu daje 13 dni wolnego. Taka możliwość jeszcze w 2024
W ciągu roku pracownikowi przysługuje maksymalnie 26 dni urlopu. Odpowiednie rozporządzanie tymi dniami może sprawić, że będziemy mieć naprawdę dużo odpoczynku. Taka możliwość istnieje np. na przełomie 2024 i 2025 roku. Dzięki pięciu dniom urlopu dostajemy dwutygodniowe wolne.
Kiedy wypadają Święta Bożego Narodzenia w 2024 roku?
Święta Bożego Narodzenia co roku obchodzone są w tym samym terminie. Wigilia przypada na 24 grudnia, pierwszy dzień świąt to natomiast 25 grudnia, a drugi dzień świąt to 26 grudnia.
Wigilia w 2024 roku wypada we wtorek i nie jest ona dniem wolnym od pracy. 25 i 26 grudnia 2024 r. będą to więc środa i czwartek, i one są już dniami ustawowo wolnymi.
Boże Narodzenie 2024. Wolne aż do Święta Trzech Króli
Choć święta mają być czasem odpoczynku i radosnych spotkań z rodziną, to wielu z nas przez intensywne przygotowania, wizyty gości, potrzebuje dodatkowych dni wolnych. Niektórzy wolą też po prostu w tym czasie wyjechać, a wówczas dwa dni to za mało. W takim momencie konieczne jest odpowiednie rozdysponowanie urlopu.
Dzień wigilii Bożego Narodzenia, czyli 24 grudnia, wypada we wtorek. Środa i czwartek, czyli 25 i 26 grudnia, będą dniami wolnymi od pracy. Biorąc urlop w piątek 27 grudnia, zrobimy sobie długi weekend po Bożym Narodzeniu.
Taki urlop warto jeszcze jednak przedłużyć o kolejne dni. Planując wolne 30 i 31 grudnia zyskujemy długi urlop do Nowego Roku (1 stycznia 2025). Wówczas biorąc trzy dni urlopu mamy aż osiem dni wolnego.
Dokładając kolejne dwa dni po Nowym Roku, czyli w czwartek 2 stycznia oraz piątek 3 stycznia, nasz urlop będzie trwać nieprzerwanie do 6 stycznia, czyli Święta Trzech Króli. To daje łącznie aż 13 dni. To niespełna dwa tygodnie, a wykorzystamy zaledwie pięć dni z dostępnych dni wolnych do wykorzystania.
Więcej na ten temat
Zobacz także
- Polecane
- Dziś w Interii
- Rekomendacje