Reklama

Słońce czy deszcz? Prognoza pogody na 27 i 28 maja może zaskoczyć

Prognoza pogody na weekend pozytywnie zaskakuje. Meteorolodzy nie przewidują opadów deszczu, wręcz przeciwnie - sporą dawkę słońca niemal w całym kraju. Podmuchy wiatru będą słabe, zatem nie obniżą odczuwalnej temperatury. Jaka dokładnie będzie temperatura 27 i 28 maja? Czy możemy spodziewać się słonecznej, letniej aury w nadchodzący weekend?

Ostatni tydzień był dość chłodny w porównaniu z poprzednim. Na szczęście nieprzyjemny chłód odchodzi w zapomnienie i ustępuje miejsca słonecznej pogodzie z wysoką temperaturą

Słońce czy deszcz? Sprawdź najlepsze prognozy dla swojego regionu na Pogoda Interia

Pogoda na dziś i jutro będzie sprzyjać spacerom, wycieczkom rowerowym czy krótkim wyjazdom na weekend. Jaka dokładnie będzie pogoda na sobotę i niedzielę?

Reklama

Jaka będzie pogoda w sobotę 27 maja?

Pogoda na sobotę 27 maja zapowiada się bardzo pozytywnie. Na mapach możemy zauważyć temperaturę oscylującą w granicach 20 stopni Celsjusza. Według prognozy pogody najcieplej będzie w Rzeszowie - 21 stopni Celsjusza. Najniższą temperaturę wynoszącą 19 stopni Celsjusza odczujemy w Gdańsku, Białymstoku, Bydgoszczy i Zielonej Górze. 

Co ze słońcem? Według prognozy pogody na 27 maja możemy spodziewać się słonecznej pogody w całym kraju.

Jeśli wystąpią zachmurzenia to tylko chwilowe i nieduże. Wiatr będzie wiał z prędkością do 20 km/h.

Jaka będzie pogoda w niedzielę 28 maja?

Pogoda na niedzielę 28 maja zapowiada się z jeszcze wyższymi temperaturami, jednak z rosnącym zachmurzeniemPrognoza pogody na weekend przewiduje, że najcieplej będzie w Opolu - 23 stopnie Celsjusza, a najchłodniej w Lublinie i Rzeszowie - 21 stopni Celsjusza. W pozostałych miastach termometry wskażą 22 stopnie Celsjusza. 

Prognoza pogody na jutro zapowiada zachmurzenie w południowej, północnej i zachodniej części Polski. Pogoda w centralnej i wschodniej Polsce będzie bardzo słoneczna, analogiczna do dzisiejszej. Na jutro w przewidywaniach synoptyków spodziewane są słabe podmuchy wiatru o prędkości do 15 km/h. 

Zobacz więcej: Ekspedycja Interii. Ścigaliśmy burze w amerykańskiej alei tornad

Według IMGW temperatura w maju kształtowała się poniżej normy termicznej. IMGW zapowiada na weekend prawdziwie wiosenne temperatury powyżej 20 stopni Celsjusza. 

Pamiętajmy również, że w maju pyli wiele roślin, co jest niekorzystne dla alergików. W nadchodzących dniach osoby z alergiami mogą odczuwać złe samopoczucie. 

Jaka prognoza pogody jest najlepsza? Taka, która jest aktualizowana co 30 minut. Wypróbuj darmową aplikację Pogoda Interia. Zainstaluj z Google Play lub App Store

CZYTAJ TAKŻE:

Kalendarz pylenia 2023: Czerwiec - sprawdź, na co uważać

Prognoza pogody na lato 2023. Czego się spodziewać?

Tornada w Polsce. Profesor Bogdan Chojnicki: Będzie ich coraz więcej

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy