Reklama

Reklama

Rzecznik rządu: Najtrudniejsza sytuacja od początku konfliktu na granicy

- Dzisiaj możemy mieć do czynienia z najtrudniejszą sytuacją od początku konfliktu na granicy polsko-białoruskiej. Liczymy się z tym, że dziś może dojść do próby siłowego sforsowania polskiej granicy - przekazał w rozmowie z Interią rzecznik rządu Piotr Müller.

W kierunku polsko-białoruskiej granicy zmierzają setki migrantów. Służby przewidują, że dojdzie do próby siłowego wejścia na teren Polski. Premier Mateusz Morawiecki zwołał sztab kryzysowy.

- Dziś o godz. 13 odbędzie się posiedzenie sztabu kryzysowego z udziałem premiera Mateusza Morawieckiego, wicepremiera Jarosława Kaczyńskiego oraz ministrów Mariusza Kamińskiego i Mariusza Błaszczaka oraz przedstawicieli służb, po to, aby na bieżąco monitorować sytuację - przekazał w rozmowie z Interią rzecznik rządu Piotr Müller.

Reklama

"Kolejny element działań o charakterze wojny hybrydowej"

- Widzimy, że działania ze strony Białorusi wkraczają w kolejny etap, ponieważ dziś, w zorganizowany sposób, grupa kilkuset migrantów będzie próbowała prawdopodobnie przekroczyć polską granicę. Na materiałach zamieszczanych w mediach społecznościowych widać, że te działania są wprost wspomagane przez służby białoruskie i są kolejnym elementem działań o charakterze wojny hybrydowej - podkreślił rzecznik rządu. 

W ocenie rządu, "dzisiaj możemy mieć do czynienia z najtrudniejszą sytuacją od początku konfliktu na granicy"

Müller pytany o działania, jakie podjął rząd zaznaczył, że "już w tej chwili na odcinki, które są narażone na największą presję migracyjną skierowano dodatkowe oddziały straży granicznej i wojska". 

Rzecznik rządu: Może dojść do próby siłowego sforsowania polskiej granicy

- Liczymy się z tym, że dziś może dojść do próby siłowego sforsowania polskiej granicy - przyznał. 

- Polskie służby są na miejscu - podkreśla Müller, pytany o apele opozycji, by zwrócić się o pomoc m.in. do Frontexu czy NATO. - Jeżeli ktokolwiek chce pomóc, musi stanąć solidarnie za funkcjonariuszami państwa polskiego i wspierać ich - podkreślił, przypominając, że w ostatnim czasie były próby "dezawuowania działań Straży Granicznej" czy "szkalowania mundurów żołnierzy". 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy