Reklama

Reklama

Mateusz Morawiecki: Ta granica jest świętością

"W obliczu zagrożenia strzeżenie granic powinno być czymś absolutnie oczywistym i być oparte o konsensus wszystkich sił politycznych" - napisał na Facebooku premier Mateusz Morawiecki. Piotr Muller, rzecznik prasowy rządu przekazał, że w związku wydarzeniami na granicy polsko-białoruskiej zwołano sztab kryzysowy.

Na filmikach zamieszczanych w mediach społecznościowych widać setki migrantów, którzy zmierzają drogami szybkiego ruchu w kierunku granicy.

- Bardzo duża grupa migrantów gromadzi się w okolicach polsko-białoruskiego przejścia granicznego w okolicach Kuźnicy, prawdopodobnie będą chcieli nielegalnie dostać się w Polski - przekazał w rozmowie z Interią chor. Michał Tokarczyk z sekcji prasowej Straży Granicznej.

Czytaj więcej: GRANICA POLSKO-BIAŁORUSKA. SETKI MIGRANTÓW GROMADZĄ SIĘ WOKÓŁ KUŹNICY

Reklama

Mateusz Morawiecki: Granica jest świętością

"Granica państwa polskiego to nie jest tylko linia na mapie. Ta granica jest świętością, za którą przelewały krew pokolenia Polaków!" - napisał na Facebooku szef rządu. Dodał, że "w obliczu zagrożenia strzeżenie granic powinno być czymś absolutnie oczywistym i być oparte o konsensus wszystkich sił politycznych".

Piotr Muller, rzecznik rządu przekazał, że w związku z wydarzeniami na granicy polsko-białoruskiej odbędzie się posiedzenie sztabu kryzysowego. Weźmie w nim udział premier Mateusz Morawiecki, wiceprezes Rady Ministrów Jarosław Kaczyńskiego, minister Mariusz Kamiński, minister Mariusz Błaszczak oraz przedstawiciele właściwych służb.

Czytaj też: "Niepokojące informacje z granicy". Wiceminister: Białoruś chce wywołać duży incydent

Reklama

Reklama

Reklama