Reklama

Reklama

Pawłowicz do Ziobry: Dlaczego szczuje pan na mnie?

Krystyna Pawłowicz w ostrych słowach odpowiedziała Zbigniewowi Ziobrze, który opowiedział się za ujawnieniem oświadczeń majątkowych przez sędziów Trybunału Konstytucyjnego. "Dlaczego szczuje pan na mnie?" - zapytała Pawłowicz na Twitterze.

Zbigniew Ziobro był w środę pytany przez dziennikarzy w Sejmie, czy prezes TK Julia Przyłębska powinna ujawnić swoje oświadczenie majątkowe. Minister odparł, że jest zwolennikiem jawności oświadczeń majątkowych i był inicjatorem jawności oświadczeń sędziów i prokuratorów. 

- Taki jest mój pogląd i każdemu doradzam, aby ujawniał oświadczenia majątkowe w takim zakresie w jakim prawo to stanowi. To dotyczy także sędziów Trybunału Konstytucyjnego - powiedział Ziobro.

Pawłowicz: Szczuje pan na mnie. Dlaczego?

Na te słowa zareagowała sędzia TK, była posłanka PiS Krystyna Pawłowicz. 

"Panie Ministrze Ziobro, właśnie na konferencji prasowej w Sejmie, odpowiadając na prowokacyjne pytanie mediów, szczuje pan na mnie na to, że zgodnie z prawem, uzasadnienie korzystam z możliwości wnioskowania o nieujawnianie mego oświadczenia majątkowego... Zgodnie z prawem. Dlaczego?" - napisała.

Reklama

Oświadczenia majątkowe dziesięciorga sędziów Trybunału Konstytucyjnego, w tym prezes Julii Przyłębskiej, zostały ujawnione tego samego dnia, co rozmowa Ziobry z dziennikarzami w Sejmie. 

Oświadczenie Krystyny Pawłowicz - która jako posłanka głosowała za jawnością majątków sędziów TK - jest jednak objęte klauzulą tajności. Podobny wniosek - o nadanie klauzuli tajności "zastrzeżone" - złożyło jeszcze czterech sędziów: Bartłomiej Sochański, Michał Warciński, Justyn Piskorski oraz Jarosław Wyrembak. 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy