Reklama

Krystyna Pawłowicz

Poniedziałek, 7 listopada 2022 (14:49) Aktualizacja Wtorek, 19 września 2023 (10:42)
Krystyna Pawłowicz to polska prawnik, mianowana w 2019 roku sędzią Trybunału Konstytucyjnego. Wcześniej działała w Trybunale Stanu i Krajowej Radzie Sądownictwa. Poza polityką pracowała jako profesor na uczelniach. Wykładała na UW oraz Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.
Krystyna Pawłowicz - najważniejsze informacje
Krystyna Pawłowicz /STEFAN MASZEWSKI/REPORTER /East News

Krystyna Pawłowicz - najważniejsze informacje

  • Data urodzenia:

    14.04.1952

  • Miejsce urodzenia:

    Wojcieszów

  • Kraj urodzenia:

    Polska

  • Należy do:

Krystyna Pawłowicz – życiorys

Krystyna Pawłowicz urodziła się 14 kwietnia 1952 roku w Wojcieszowie. W latach młodości wygrała mistrzostwa Mazowsza młodzików w rzucie oszczepem. Jej wyniki były na ponadprzeciętnym poziomie również w biegach sprinterskich. 

W 1976 roku Pawłowicz ukończyła prawo na Uniwersytecie Warszawskim. Następnie objęła na tej uczelni stanowisko profesora nadzwyczajnego. W latach 2011-2012 działała jako profesor także na UKSW w Warszawie, a w 2007-2018 na WSAP w Ostrołęce.

Krystyna Pawłowicz – kariera polityczna

Już w trakcie studiów Krystyna Pawłowicz należała do Socjalistycznego Związku Studentów Polskich. Na początku lat 80. została członkiem komisji „Solidarności” na UW. W 1989 roku mianowano ją ekspertem ds. legislacyjnych w Sejmie i Senacie

Krystyna Pawłowicz została mianowana na członkinię Trybunału Stanu w 2007 roku. Dwa lata później rozpoczęła roczną kadencję w radzie nadzorczej Telewizji Polskiej. W latach 2011-2019 sprawowała mandat poselski z ramienia Prawa i Sprawiedliwości. W listopadzie 2019 roku mianowano ją sędziną Trybunału Konstytucyjnego.

Krystyna Pawłowicz – życie prywatne

Krystyna Pawłowicz mocno strzeże swojego życia prywatnego. Jest singielką. Mieszka w Warszawie.

Krystyna Pawłowicz - Wiadomości

Krystyna Pawłowicz - Wideo