Reklama

Jarosław Kaczyński poinformował: Kamil Bortniczuk zostanie ministrem sportu

Prezes PiS Jarosław Kaczyński, poinformował w środę, że ministrem sportu zostanie poseł Kamil Bortniczuk; poseł Łukasz Mejza wiceministrem w tym resorcie.

Potwierdziły się informację dziennikarzy Interii, którzy już kilka dni temu pisali, że Kamil Bortniczuk obejmie stanowisko ministra sportu.

"Będzie to jednak wymagało rozbicia Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. Nasze informacje zdaje się potwierdzać... Kancelaria Prezydenta. Prezydent Andrzej Duda spotkał się z Kamilem Bortniczukiem" - pisali nasi dziennikarze. 

- Wiceministrem, obok Jacka Osucha i Anny Krupki, ma być Łukasz Mejza. Oprócz tego Michał Cieślak wciąż jest ministrem-członkiem Rady Ministrów - mówił jeden ze stałych bywalców siedziby partii przy ul. Nowogrodzkiej. 

Reklama

Czytaj więcej: REPUBLIKANIE, AJCHLER I MEJZA DOGADANI Z PIS

Jarosław Kaczyński: Nie ma co zwlekać z decyzjami

- Ministrem sportu zostanie poseł Bortniczuk. Do nominacji dojdzie najszybciej jak to możliwe, uwzględniając proces legislacyjny potrzebny na wydzielenie resortu. Sądzę, że w przyszłym tygodniu sprawa się zamknie - powiedział w środę Jarosław Kaczyński.

Jak poinformował, poseł niezrzeszony Łukasz Mejza obejmie funkcję wiceministra sportu.

Prezes PiS odniósł się także do opinii wicepremiera Piotra Glińskiego, który w niedawnym wywiadzie dla "Przeglądu Sportowego" stwierdził, że nie widzi potrzeby wydzielania Ministerstwa Sportu z obecnego Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

- Bardzo sobie cenię, lubię i rozumiem wicepremiera Glińskiego. Jednak jest potrzeba stworzenia resortu sportu i nie ma co zwlekać z decyzjami w tej sprawie - oświadczył prezes PiS.

Zmiany w rządzie

Zmiany w rządzie zapowiadane są przez Zjednoczoną Prawicę od czasu opuszczenia obozu rządzącego przez Porozumienie Jarosława Gowina, który odszedł z rządu razem z niektórymi współpracownikami, ale ostatecznie większość wiceministrów wywodzących się z ugrupowania byłego wicepremiera pozostała w Zjednoczonej Prawicy przechodząc do klubu parlamentarnego PiS.

W ramach zmienionej formuły Zjednoczona Prawica może przyłączyć m.in. Partię Republikańską założoną przez europosła Adama Bielana oraz funkcjonującą jako zespół parlamentarny formację "OdNowa RP" wiceszefa MON Marcina Ociepy.

Bortniczuk, wcześniej polityk Porozumienia Jarosława Gowina, jest obecnie w Partii Republikańskiej, powołanej przez Adama Bielana; w Sejmie jest posłem klubu PiS.

PAP/INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy