Reklama

Reklama

Duża zmiana pogody. Synoptycy nie pozostawiają wątpliwości. Zacznie się już jutro

​Rozpoczynający się tydzień przyniesie więcej słońca i zmianę pogody. W niektórych miejscach temperatura może sięgnąć nawet 20 st. C. Wygląda na to, że czeka nas prawdziwe babie lato.

W wielu miejscach w kraju poniedziałek przywitał nas deszczową pogodą, jednak, jak zapowiadają synoptycy, to ostatni taki dzień w tym tygodniu. Od zachodu bowiem zbliża się układ wysokiego ciśnienia, który przyniesie do kraju ciepłą i słoneczną pogodę.

Jak podaje IMGW, w poniedziałek najwięcej deszczu spadnie na południu, głównie w Karpatach, zaś w Tatrach możliwy jest przyrost pokrywy śnieżnej o kolejne 15 cm. Temperatura maksymalna wyniesie od 10-11 st. C. na wschodzie do 16 na północnym-zachodzie. 

Pogoda długoterminowa: Wreszcie babie lato

W nocy z poniedziałku na wtorek nastąpi uspokojenie pogody. Od wtorku synoptycy IMGW zapowiadają stopniową poprawę pogody, a od środy do końca tygodnia prawdziwą złotą polską jesień

Reklama

Meteorolodzy przewidują o wiele więcej słońca. Jeśli zaś chodzi o opady deszczu - będą one drobne.

Pogoda na tydzień: Od środy nawet 20 stopni

Od środy temperatura maksymalna w większości kraju sięgnie 15-18 st. C. W niektórych miejscach na zachodzie i południu może sięgnąć 20 stopni.

W nocy temperatura może spadać poniżej 5-10 st. C, w niektórych miejscach mogą występować przygruntowe przymrozki.

Czytaj też: Pieszo i na rowerze. Te miejsca w Pieninach to prawdziwy hit

Reklama

Reklama

Reklama