Reklama

Reklama

Kiedy zacznie się złota polska jesień? Ekspert z IMGW podał konkretną datę

Po chłodnym i deszczowym weekendzie i pierwszych dniach przyszłego tygodnia, w środę możemy liczyć na znaczne ocieplenie - przekazał Grzegorz Walijewski z IMGW. W Zielonej Górze słońce rozgrzeje termometry nawet do 24 st. C.

- Od środy szykuje się napływ cieplejszego powietrza. Fala ta napłynie nad Polskę od południa - mówi Grzegorz Walijewski z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej w Warszawie.

Najcieplej będzie w województwach lubuskim i dolnośląskim, ale także w Wielkopolsce i na Pomorzu poświeci mocniej słońce.

Synoptycy byli zdecydowani, co do swoich prognoz. - Nasz wrocławski synoptyk dał w Zielonej Górze nawet 24 stopnie. W woj. wielkopolskim i pomorskim termometry mają pokazać w najcieplejszym momencie dnia 22 stopnie Celsjusza. Podobnej temperatury należy się spodziewać także w centrum kraju. Na zachodzie niestety trochę chłodniej, bo około 19 stopni - wskazuje Walijewski.

Reklama

Prognoza pogody. Czeka nas złota polska jesień

Apogeum złotej jesieni przypadnie na czwartek. Utrzyma się ona przynajmniej do soboty.

- Synoptycy nie przewidują w tym okresie opadów, ani silnych wiatrów, więc możemy w końcu mówić o złotej polskiej jesieni - wyjaśnia.

Ciepłe powietrze napływające z południa z pewnością sprawi, że ze Śnieżki zniknie wrześniowy śnieg. W czwartek spadło go 6 cm. - To wynik, którego nie odnotowano od 2002 r. - zwraca uwagę synoptyk IMGW.

Natomiast maksymalna grubość pokrywy śnieżnej we wrześniu na Śnieżce została zanotowana w 1972 r. Wówczas śniegu spadło aż 22 cm.

Prognoza dla trzech milionów miejscowości, aktualizowana co 30 minut. Wypróbuj darmową aplikację Pogoda Interia. Zainstaluj z Google Play lub App StoreReklama

Reklama

Reklama