Reklama

Reklama

"Wiadomości" TVP znów zaskoczyły. Nie uwierzysz, kto wystąpił jako "ekspert"

Zbliża się noc spadających gwiazd, czyli "deszcz" Perseidów. W środowym wydaniu "Wiadomości" Telewizja Polska postanowiła przybliżyć widzom to interesujące zjawisko astronomiczne. Po raz kolejny jednak dobór ekspertów mógł mocno zaskoczyć oglądających. W materiale TVP, oprócz dyrektora TVP Nauka Roberta Szaja, wystąpił wokalista disco polo Zenon Martyniuk oraz Felicjan Andrzejczak, były wokalista zespołu Budka Suflera.

"Wiadomości" i noc Perseidów. Zenek Martyniuk i Felicjan Andrzejczak w roli ekspertów

- Noc z piątku na sobotę zapowiada się nieziemsko! Można będzie wtedy zaobserwować jedno z najbardziej spektakularnych zjawisk astronomicznych w roku - deszcz Perseidów, czy jak kto woli - spadających gwiazd. Wieść niesie, że marzenie pomyślane w czasie, gdy gwiazda spada, spełnia się. A więc - nic tylko obserwować niebo i marzyć - w taki sposób Danuta Holecka zapowiedziała materiał Adriana Boreckiego i był to tylko przedsmak tego, co czekało widzów w dalszej części nagrania.

Materiał zaczyna się od wypowiedzi doktora Kamila Deresza z Planetarium Centrum Nauki Kopernik, który wyjaśnił dość merytorycznie, czym jest noc Perseidów.

Reklama

- To meteory pochodzące z komety Swift-Tuttle, które najbliższej nocy będą wpadać w ziemską atmosferę. Zobaczymy je całkiem nieźle, bo nawet kilkanaście lub kilkadziesiąt w ciągu godziny - powiedział dr Kamil Deresz.

W materiale TVP poinformowano, że noc Perseidów będzie można śledzić na żywo dzięki transmisji na stronie internetowej Telewizji Polskiej. Autor zapowiedział, że eksperci podczas transmisji wyjaśnią wszystkie aspekty tego zjawiska.

- Rozpoczynamy transmisję z nocy Perseidów spotkaniami z naukowcami, a następnie - już na żywo - wpatrzeni w niebo będziemy oglądać spadające gwiazdy - poinformował Robert Szaj, dyrektor TVP Nauka.

Zenon Martyniuk w materiale "Wiadomości" TVP o Perseidach. "Spadająca gwiazda spełnia sny"

Po wypowiedzi Szaja autor materiału TVP o nocy Perseidów dodał, że "roje meteorów to także poza naukowa magia". Wtedy nieoczekiwanie na ekranie pojawił się fragment teledysku do utworu disco polo "Moja gwiazda", którego autorem jest zespół Akcent i Zenek Martyniuk.

- Spadająca gwiazda spełnia sny, w których główną rolę grasz ty! - mogli usłyszeć słowa piosenki widzowie TVP.

To jednak nie koniec. Martyniuk został poproszony przez TVP o komentarz dotyczący znaczenia nocy Perseidów.

Felicjan Andrzejczak ekspertem "Wiadomości" TVP o nocy Perseidów

Następnie autor materiału podkreślił, że "potencjał gwiazd doceniają także rockowcy", a na ekranie pojawił się fragment koncertu zespołu Budki Suflera i utworu "Noc komety", a potem wypowiedź byłego wokalisty, Felicjana Andrzejczaka.

- Niech każdy przygotuje sobie jakieś fajne życzenie. Kiedy gwiazda będzie spadała w dół, proszę je wypowiedzieć. Zapewniam, że życzenie się spełni na sto procent - stwierdził Andrzejczak.

Kuriozalny materiał "Wiadomości" TVP o Perseidach. Internauci nie mają litości

Nagranie zapowiadające transmisję nocy Perseidów w TVP odbiło się szerokim echem w mediach społecznościowych. Internauci uważają, że wypowiedź Zenka Martyniuka i Felicjana Andrzejczaka na temat tego zjawiska astronomicznego to "przekroczenie kolejnej granicy absurdu".

"Gość, który napisał scenariusz do tego materiału, mógłby się równać z Agathą Christie, jeżeli chodzi o zaskoczenie widza/czytelnika." - można przeczytać w komentarzu.

"Najman nie mógł, bo zajmował się geopolityką." - dodał kolejny internauta.

"Pierwszy raz od dawna chce mi się płakać. Przecież tym naukowcom ktoś napluł w twarz i rozmazał ślinę. Gdzie ja żyję?" - to kolejny komentarz pod nagraniem udostępnionym w sieci.

Zobacz też:

Atak na operatora TVP. Napastnik usłyszał zarzuty

Dziennikarz TVP doznał udaru na wakacjach. Jest w śpiączce

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy