Reklama

Reklama

Anna Maria Siarkowska przechodzi do Solidarnej Polski

Posłanka klubu Prawa i Sprawiedliwości Anna Maria Siarkowska ogłosiła w Sejmie, że przechodzi do Solidarnej Polski. Dzięki temu Zbigniew Ziobro będzie miał 20 posłów. Interia poinformowała o tym jako pierwsza w czwartek przed południem.

O tym transferze w sejmowych kuluarach mówiło się od dłuższego czasu. Posłanka Anna Maria Siarkowska w czwartek po godzinie 12:00 w Sejmie ogłosiła oficjalnie, że wzmocni parlamentarną reprezentację Solidarnej Polski.

Siarkowska od dłuższego czasu była blisko polityków związanych z ugrupowaniem Zbigniewa Ziobry. Przynajmniej od roku jej polityczne drogi schodziły się z Solidarną Polską, bo obie strony łączyła niechęć do ostrych obostrzeń pandemicznych. To ona, wraz z kilkoma innymi politykami, utworzyła w Sejmie zespół tzw. antysanitarystów, sprzeciwiających się tzw. segregacji sanitarnej.

Reklama

Transfer w cieniu (końca) sporu o ustawę sądową

Transfer Siarkowskiej to policzek dla Jarosława Kaczyńskiego i Prawa i Sprawiedliwości. Tym bardziej, że w środę wieczorem odbył się mobilizacyjny klub partii, na którym prezes namawiał do jedności. Siarkowska wyłamuje się z tego schematu i przechodzi do Solidarnej Polski. 

Co ciekawe, prawdopodobnie w przededniu końca sporu Nowogrodzkiej z partią Ziobry na temat prezydenckiej ustawy o Sądzie Najwyższym.

20 posłów Ziobry

Jednocześnie Ziobro od czwartku - po tym transferze - będzie mógł liczyć na 20 szabel. To dużo w kontekście kruchej większości i ewentualnej politycznej gry dotyczącej możliwego pożegnania Ziobry i przeprowadzenia przedterminowych wyborów. Minister sprawiedliwości ma więc o jeden argument więcej w rozmowach z Jarosławem Kaczyńskim.

Jak się dowiedzieliśmy, Siarkowska zmieni partię, ale tak jak inni politycy Solidarnej Polski, pozostanie w klubie parlamentarnym PiS.

Zbigniew Ziobro: Solidarna Polska się rozwija

- Anna Maria-Siarkowska jest dwudziestym parlamentarzystą Solidarnej Polski, to jest dobry znak, że Solidarna Polska się rozwija - mówił Zbigniew Ziobro na konferencji prasowej w Sejmie. - Rozmawiamy też z innymi parlamentarzystami, którzy deklarują chęć dołączenia do Solidarnej Polski, więc być może to nie jest ostatnia taka konferencja z dobrą nowiną - dodał.

- Z Solidarną Polską łączy mnie wspólnota wartości, a także wizja Polski suwerennej, demokratycznej i silnej - powiedziała z kolei Anna Maria-Siarkowska. - Solidarna Polska jest przyszłością konserwatywnej prawicy - stwierdziła.

Jak dodała, jej rozmowy z Solidarną Polską nie dotyczyły stanowisk politycznych. - Rozmawialiśmy bardzo długo o kwestiach merytorycznych, wizji Polski, bezpieczeństwie narodowym - wymieniała posłanka. - Tak powinny wyglądać rozmowy polityczne, cieszę się, że trafiłam na drużynę, dla której te sprawy są ważne - dodała.

Jakub Szczepański, współpraca Łukasz Szpyrka

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy